خبرنگاران تعامل مجلس و دولت برای تعیین منابع طرح تأمین کالاهای اساسی

به گزارش مجله هاستفا، تهران- خبرنگاران- مشاور و رییس حوزه ریاست مجلس شورای اسلامی، گفت: تلاش مجلس بر این است تا تراز عملیاتی بودجه را از حالت منفی درآورده و رویکرد تحولی در آن ایجاد کند و همچنین راهکاری برای تأمین منابع بودجه از طریق هماهنگی با دولت و شورای نگهبان صورت گیرد.

خبرنگاران تعامل مجلس و دولت برای تعیین منابع طرح تأمین کالاهای اساسی

به گزارش خبرنگاران از خانه ملت، بابک نگاهداری، مشاور و رئیس حوزه ریاست مجلس شورای اسلامی روز دوشنبه در تشریح موضوعات مطرح شده در دوازدهمین نشست شورای هماهنگی روسای کمیسیون ها و هیأت رییسه مجلس، از بررسی نحوه اصلاح ساختار و احکام بودجه در این نشست خبر داد و گفت: با توجه به اینکه دولت ارسال احکام در ارتباط با شرکت های دولتی را آغاز کرده، تصمیم بر آن شد تا راهکارهایی که توافق بهتری در پیشبرد اصلاح ساختار بودجه با دولت ایجاد می کند، صورت گیرد.

مشاور رییس مجلس شورای اسلامی افزود: تلاش بر این است که احکامی با رویکرد تحولی به تصویب برسد تا تراز عملیاتی بودجه از حالت منفی در آمده و بودجه 1400 نیز به گونه ای تدوین نشود که از همان ابتدا دچار کسری شود.

نگاهداری در ادامه با تأکید بر ضرورت مثبت شدن تراز عملیاتی بودجه، بیان نمود: قرار است راهکارها و محل تأمین منابع بودجه از طریق هماهنگی با دولت و شورای نگهبان صورت گیرد.

وی همچنین با اشاره به دستورکار دیگر این نشست درباره طرح تأمین کالاهای اساسی که از سوی مجلس ارائه شده، اظهار کرد: این طرح با مخالفت هایی از سوی دولت درباره نحوه تأمین منابع روبرو شده و شورای نگهبان نیز نکاتی داشت لذا برای اینکه همراهی از سوی دولت در اجرای این طرح ایجاد شود تدابیری اتخاذ شد تا تعاملی با دولت برای نحوه تأمین منابع اجرای طرح تأمین کالاهای اساسی صورت گیرد.

رییس حوزه ریاست مجلس شورای اسلامی گفت: واضح است که طرح تأمین کالاهای اساسی ضروری بوده و مسوولان نیز بر آن تأکید دارند تا مشکل معیشت مردم برطرف شود.

منبع: ایرنا
انتشار: 26 آذر 1399 بروزرسانی: 26 آذر 1399 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 5820

به "خبرنگاران تعامل مجلس و دولت برای تعیین منابع طرح تأمین کالاهای اساسی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران تعامل مجلس و دولت برای تعیین منابع طرح تأمین کالاهای اساسی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید