خبرنگاران تجاری سازی کیت استخراج RNA از نمونه بزاق یا مخاط بینی بیمار

به گزارش مجله هاستفا، تهران- خبرنگاران- یک شرکت هندی پیروز به ساخت کیت استخراج RNA با استفاده از نانوذرات مغناطیسی شده است که برای استفاده در تست های PCR و LAMP و شناسایی ویروس کووید19 کاربرد دارد.

خبرنگاران تجاری سازی کیت استخراج RNA از نمونه بزاق یا مخاط بینی بیمار

به گزارش روز چهارشنبه ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، شرکت اگاپه داینستیکس (Agappe Diagnostics) در جهت تجاری سازی کیت استخراج RNA با یاری نانوذرات مغناطیسی است تا فراوری تجاری این کیت ها انجام گردد. این کیت می تواند RNA مورد احتیاج برای تشخیص ویروس کرونا را در اختیار پزشکان قرار دهد تا آن ها از این RNA و با یاری تست های PCR و LAMP اقدام به تشخیص ویروس کرونا از روی نمونه بزاق یا مخاط بینی بیمار نمایند.

موسسه سری کیترا تیرونال پیروز به ساخت کیت استخراج RNA با استفاده از نانوذرات مغناطیسی شده است، این RNA برای استفاده در تست های PCR و LAMP و به منظور شناسایی ویروس کووید19 طراحی و ساخته شده است.

ویروس کووید19 که این روزها دنیا را درگیر نموده است، از نوع ویروس های RNA است، RNA رشته منفرد پلیمری بوده که در سلول های زنده مشاهده می گردد. این ماده، اطلاعات ژنتیکی مهم اورگانیسم را که برای حیات احتیاج دارد، حمل می نماید. یکی از اقدامات مهم در تشخیص این ویروس، تأیید وجود RNA در نمونه گرفته شده از بیمار است. نمونه مخاط گلو یا بینی بیمار در آزمایشگاه آنالیز شده تا این RNA شناسایی گردد.

در این کیت، از نانوذرات مغناطیسی برای دریافت و تغلیظ RNA استفاده می گردد. این راهبرد بسیار مهم است چرا که اگر RNA در حین ذخیره سازی یا حمل دچار آسیب و از هم گسیختگی گردد، باز هم با این روش قابل جمع آوری است، دانه های نانوذرات مغناطیسی به RNA ویروس متصل شده و زمانی که در معرض میدان مغناطیسی قرار می گیرند، جداسازی و تغلیظ می شوند.

آزمون های PCR و LAMP به میزان کافی از RNA وابسته هستند و این روش نوآورانه امکان شانس جذب مقدار کافی از RNA را در اختیار پزشک قرار می دهد. این موسسه در حال ثبت پتنت مربوط به این فناوری است، این فناوری به شرکت اگاپه داینستیکس منتقل شده و در حال حاضر این شرکت در حال کار روی فناوری مورداستفاده در این کیت است تا از آن برای شناسایی ویروس کرونا استفاده کند.

این شرکت به دنبال دریافت تاییدیه ICMR است و این کیت ها برای انجام تست و کسب تاییدیه های لازم ارائه شده است، پس از معین شدن نتایج تست ها، مجوز برای فراوری تجاری این کیت ها صادر خواهد شد. این فناوری به صورت غیرانحصاری به شرکت آگاپه منتقل شده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 1 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 4044

به "خبرنگاران تجاری سازی کیت استخراج RNA از نمونه بزاق یا مخاط بینی بیمار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران تجاری سازی کیت استخراج RNA از نمونه بزاق یا مخاط بینی بیمار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید