حیوانات خانگی هم ماسک بزنند!

به گزارش مجله هاستفا، پس از ابتلای یک گربه در بیرمنگام انگلیس به ویروس کرونا معین شد که از او صاحبش این ویروس را گرفته است.

حیوانات خانگی هم ماسک بزنند!

از وبسایت وزارت بهداشت درمان آموزش پزشکی دیدن نمایید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از دیلی میل، پیش از این ابتلای حیوانات خانگی نظیر گربه ها به کرونا فقط در حد یک احتمال بود اما اکنون با ثبت یک گربه کرونایی در بیرمنگام این احتمال به واقعیت تبدیل شده است.

اکنون که یک گربه از یک انسان کرونا گرفته این احتمال قوی هم وجود دارد که یک انسان از حیوانات خانگی نظیر گربه آلوده به ویروس کرونا گردد.

صاحب 57 ساله این گربه که خود به کرونا مبتلا است می گوید در گربه اش علامت تنگی نفس دیده است، چیزی که شبیه علامت کرونا در انسان است.

امروز کارشناسان هشدار داده اند که از نوازش حیوانات خانگی خودداری نمایند یا آنها را در داخل خانه نگه دارند تا خطر انتشار ویروس ها را کاهش دهند.

البته این نخستین باری نیست که یک حیوان خانگی مبتلا به ویروس کرونا می گردد. پیش از آن یک سگ در هنگ کنگ آلوده به این ویروس شده بود. این سگ نیز از صاحب مبتلایش این ویروس را دریافت نموده بود.

کارشناسان اکنون توصیه می نمایند حیوانات خانگی هم باید از ماسک استفاده نمایند! البته این توصیه چندان موثر نیست چرا که حیوانات ممکن است نسبت به این مسئله واکنش ترس از خود نشان بدهند و یا اینکه ناسازگاری خود را نشان بدهند.

حیوانات به احتمال زیاد ویروس را به همان روشی که انسان می تواند گرفتار نمایند دریافت می نمایند، یعنی بلعیدن قطرات آلوده به ویروس.

اندازه نسبی گربه در برابر انسان بدان معنی است که در مقایسه با حجم نفس بازدم شده از یک بیمار انسانی ، نفس کشیدن گربه به مراتب کمتر است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 7 مهر 1399 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 4778

به "حیوانات خانگی هم ماسک بزنند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حیوانات خانگی هم ماسک بزنند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید