حمله به کاروان آمریکایی در مرز عراق و کویت، اصحاب کهف مسولیت حمله را به عهده گرفت

به گزارش مجله هاستفا، گروهی به نام اصحاب کهف مسولیت حمله به نیروهای آمریکایی در مرز جریشان را به عهده گرفت.

حمله به کاروان آمریکایی در مرز عراق و کویت، اصحاب کهف مسولیت حمله را به عهده گرفت

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، وب سایت خبرگزاری رویترز نوشت: گروه اصحاب کهف از حمله به گذرگاه جریشان در مرز با کویت خبر داد که آمریکایی ها از آن برای انتقال تجهیزات لجستیک استفاده می کنند.همچنین فیلمی از سوی این گروه در این خصوص منتشر شده است.

پیش از این رویترز به نقل از منابع امنیتی در عراق گزارش داد انفجاری در گذرگاه جریشان در مرز با کویت رخ داده که کاروان تجهیزات نیروهای آمریکایی را هدف گرفته بود.

این خبرگزاری درخصوص این که آیا سربازان آمریکایی حاضر در این کاروان یا شخص دیگری در این انفجار که گفته شده پیش از ساعت 9 شب به وقت بغداد رخ داد زخمی شده باشند گزارشی نداد.

یک منبع امنیتی هم گفته بود که این انفجار توسط گروهی مسلح صورت گرفت و پایگاه نیروهای آمریکایی در نزدیکی گذرگاه الجریشان را هدف قرار داد.

اما دیگر منابع اعلام کردند انفجار کاروان نیروهای آمریکایی را هدف گرفته است و سفارت آمریکا در کویت هم اعلام کرد در حال بررسی این موضوع است.

از سوی دیگر، مدینه نیوز، تحسین الخفاجی، فرماندهی مشترک عملیات عراق صحت اخبار منتشر شده درباره اقدامات خرابکارانه و وقوع حمله در مرز با کویت در گذرگاه جریشان را رد کرد.

وی به خبر گزاری سی ان ان گفت: برخی خبرگزاری ها از اقدامات خربکارانه در گذرگاه جریشان صحبت میکنند و تاکید می کنم این گونه اخبار صحت ندارد.

رئیس ستاد کل ارتش کویت هم اعلام کرد اخبار منتشر شده درباره حمله به یکی از مراکز در گذرگاه مرزی با عراق صحت ندارد و در این منطقه امنیت و ثبات برقرار است.

در همین حال خبرگزاری فارس نیز با انتشار تصویری از بیانیه این گروه نوشت: گروه اصحاب الکهف، از گروه های مقاومت عراق از انفجار و نابودی یک گذرگاه در مرز کویت که آمریکایی ها برای انتقال نیرو و تجهیزات از آن استفاده می کردند، خبر داد.

گروه اصحاب الکهف، از گروه های مقاومت عراق بامداد سه شنبه طی بیانیه ای از انهدام یک گذرگاه در مرز کویت که آمریکایی ها برای انتقال نیرو و تجهیزات از آن استفاده می کردند، خبر داد.

اصحاب الکهف در بیانیه خود مسئولیت نابودی تجهیزات و دستگاه های دشمن آمریکایی و ویران کردن بخش بزرگی از گذرگاه جریشان در مرز عراق و کویت را بر عهده گرفت.

این گروه اعلام کرد که یگان مهندسی آنها با نفوذ به این پایگاه که منطقه امن دشمن به شمار می آمد آن را ویران کرده است.

در فیلمی که گروه اصحاب الکهف منتشر کرده، انفجار چند بمب در این گذرگاه دیده می شود.

یک منبع عراقی نیز به رسانه ها گفت که یک گروه توانسته مواد منفجره را به داخل گذرگاه جریشان برده و انفجارهایی را در داخل این گذرگاه انجام دهد.

گروه های مقاومت عراق پس از مصوبه مجلس این کشور برای اخراج نیروهای خارجی بر ضرورت اجرای سریع تر این مصوبه تأکید کرده اند.

درخواست برای خروج نیروهای اشغالگر آمریکایی جزو خواسته های بیشتر جریان های سیاسی در عراق است.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 16 مهر 1399 بروزرسانی: 16 مهر 1399 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 4892

به "حمله به کاروان آمریکایی در مرز عراق و کویت، اصحاب کهف مسولیت حمله را به عهده گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمله به کاروان آمریکایی در مرز عراق و کویت، اصحاب کهف مسولیت حمله را به عهده گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید