حمایت کمیته بین المللی المپیک از طرح امید ایران و تاریخ شفاهی

به گزارش مجله هاستفا، در ادامه دیدارهای رئیس کمیته ملی المپیک با مسئولان جهانی ورزش در حاشیه نشست آنوک، وی با مسئول بخش المپیک سولیداریتی کمیته بین المللی المپیک دیدار کرد.

حمایت کمیته بین المللی المپیک از طرح امید ایران و تاریخ شفاهی

به گزارش مجله هاستفا و به نقل از روابط عمومی کمیته ملی المپیک، در این نشست که سجادی مشاور رئیس و سرپرست کاروان اعزامی به المپیک 2020 و پیمان فخری رئیس مرکز نظارت بر تیمهای ملی نیز حضور داشتند، صالحی امیری ضمن قدردانی از روابط خوب و همکاری مطلوب بخش سولیداریتی و شخص نیامکی با کمیته ملی المپیک ایران گفت: در طی یکی دو سال اخیر روابط خوبی بین کمیته ملی المپیک و واحد همبستگی و سولیداریتی IOC بوجود آمده که ضمن تشکر از شما،خواستار افزایش توجه و حمایت بیشتر از طرحها و برنامه های توسه بخش کمیته المپیک ایران هستیم.

وی ادامه داد: یکی از طرح های مهم ما پروژه امیدهای المپیک است تا با توجه به ورزشکاران رده های سنی پایه و نوجوان که شرایط حضور در بازی های المپیک 2024 و 2028 را دارند بتوانیم زیر نظر فدراسیون و مربیان مجرب در آکادمی ملی المپیک تحت نظر و آموزش قرار دهیم. همچنین توسعه جنبش المپیک در مدارس از برنامه های مهم ماست که برای تحقق آن جلسات متعددی با فدراسیون مربوطه در داخل کشور و مسئولان وزارت آموزش و پرورش داشته ایم تا ضمن تشریح روح المپیزم توجه به ورزش و نقش آن در سلامتی فرد و اجتماعی،دانش آموزانی را به طور تخصصی در برخی رشته های آموزش داده و تحت نظر داشته باشیم.

صالحی امیری گفت: پروژه مهم دیگر ما که در دستور کار قرار گرفته طرح تدوین تاربخ شفاهی ورزش ایران است که چهار پروژه آن در حال اجرا و 5 پروژه دیگر در دست بررسی است. می دانیم که توجه به اسناد و خاطرات مهم ورزشی و ثبت آنها بسیار برای IOC مورد توجه و تاکید می باشد؛ به همین دلیل هم این مورد را با برپایی کارگاه های علمی و آموزشی استارت زدیم و بزودی گزارش کامل در خصوص 4 طرحی که در حال اتمام است خدمتتان ارسال خواهیم کرد. چهارمین مورد هم توجه به آموزش و تربیت مدرس و آموزش مربیانی آگاه به علم روز دنیاست تا در سراسر کشور و دانشگاهای تربیت بدنی، مدارس و باشگاه ها بتوانیم ضمن توجه به ترویج منشور المپیک نقش بسزایی در فراگیرتر شدن ارزشهای المپیک داشته باشیم که برای ادامه موارد فوق بدون تردید نیازمند حمایت های بیشتری از IOC هستیم.

در ادامه این نشست نیامکی شرح داد: افزایش همکاری سولیداریتی ایران و IOC در این یکی دو سال اخیر بخاطر نوع نگاهی است که در این مدت از سوی کمیته ملی المپیک حاکم شده است و جای تقدیر دارد،بخوبی از فعالیت های خوب کمیته ملی المپیک در زمینه آموزشی،تاریخ شفاهی و موارد دیگر با گزارشاتی که بدستمان می رسد خبر داریم و بدون تردید در این زمینه حمایت های مادی و معنوی لازم را از کمیته ملی المپیک ایران خواهیم داشت.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 10 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 786

به "حمایت کمیته بین المللی المپیک از طرح امید ایران و تاریخ شفاهی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمایت کمیته بین المللی المپیک از طرح امید ایران و تاریخ شفاهی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید