حضور افاغنه در کارهای کشاورزی استان کرمان در حال افزایش است

به گزارش مجله هاستفا، خبرنگاران: دبیر اجرایی خانه کشاورز بردسیر با انتقاد از حضور افاغنه در کارهای کشاورزی استان کرمان، گفت: گلخانه های هیدروپونیک که در جنوب و شرق کرمان رواج یافته، در واقع راه حل چین برای تامین سبزی و صیفی مورد احتیاج کشورهای شوروی سابق و روسیه است.

حضور افاغنه در کارهای کشاورزی استان کرمان در حال افزایش است

حسین خسروی در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران در کرمان، اظهار کرد: گلخانه های هیدروپونیک در جاهایی که خاک تغذیه کافی برای کشت صیفی جات را ندارد، ایجاد می گردد.

وی اعلام کرد: این گلخانه ها که برپایه کار بر روی آب ایجاد می گردد، هزینه بسیار بالایی برای احداث احتیاج دارند.

دبیر اجرایی خانه کشاورز شهرستان بردسیر با اشاره به اینکه هزینه احداث این گلخانه ها در هر هکتار 1. 5میلیارد تومان است، گفت: هفته گذشته نیز یک گروه از کار شناسان کشاورزی چین در شهرستان بردسیر حضور داشتند.

وی اضافه کرد: هدف از حضور این گروه ها آنالیز شرایط آب و خاک برای ارائه الگوهای کشت مورد احتیاج توسط شرکت های رابط این کار شناسان در ایران است.

خسروی اضافه کرد: کار در حوزه کشاورزی احتیاج به عشق و علاقه دارد ولی امروزه با وجود احتیاج به حضور افراد بومی درک ارهای کشاورزی، فردی داوطلب کار نیست.

وی با بیان اینکه حضور افاغنه در کارهای کشاورزی استان کرمان در حال افزایش است، گفت: وقتی کار در کشاورزی را افت بدانیم، افاغنه جای نیروی کار کشاورزی را خواهند گرفت.

دبیر اجرایی خانه کشاورز شهرستان بردسیر، اعلام کرد: در حال حاضر دغدغه کشور بحث کشاورزی ارگانیک است زیرا انواع بیماری ها که منشا آن کود و سموم موجود در فرآورده های کشاورزی بوده به مرحله هشدار رسیده است.

ر

نماشو: شبکه تبلیغاتی نماشو | آگهی رایگان، رپورتاژ خبری، ثبت آگهی رایگان، آگهی رایگان اینترنتی، رپورتاژ رایگان

منبع: تسنیم
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 1487

به "حضور افاغنه در کارهای کشاورزی استان کرمان در حال افزایش است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حضور افاغنه در کارهای کشاورزی استان کرمان در حال افزایش است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید