تکواندوکار سابق ایران پس از قبول تابعیت صربستان: ماجرای من با بقیه فرق دارد

به گزارش مجله هاستفا، خوشحالم که با افتخار آفرینی در رقابت های مختلف جهانی و آسیایی توانستم سهم اندکی در نشاندن لبخند بر لبان مردم کشورم داشته باشم. روزهایی خوبی در ایران داشتم و همواره قلبم برای کشورم می تپد.

تکواندوکار سابق ایران پس از قبول تابعیت صربستان: ماجرای من با بقیه فرق دارد

تکواندوکار سابق ایران و دارنده مدال طلای جهان پس از قبول تابعیت صربستان، گفت: به زادگاهم تعصب دارم و ماجرای رفتنم از ایران از سایرین متفاوت است.

به گزارش ایسنا، مهدی خدابخشی درباره حضور خود در صربستان و مبارزه برای این کشور در رویدادهای بین المللی گفت: ماجرای رفتن من به صربستان با دیگران متفاوت است. تقدیر و سرنوشتم اینگونه بود که زندگی شخصی و فعالیت ورزشی خود را در کشور دیگری ادامه دهم. 8 ماه است که در این کشور زندگی و تمرین می کنم و حدود 5 ماه است که با دخترمورد علاقه ام که تکواندوکار است، ازدواج کرده ام.

وی شرح داد: متاسفانه مادرهمسرم مبتلا به سرطان است. بیماری ایشان به گونه ای است که تنها می شود روند پیشرفت آن را کنترل کرد و به همین دلیل نیاز به مراقبت های ویژه دارد. همین مسئله باعث شده تا همسرم مجبور به زندگی در صربستان باشد و من نیز برای حمایت از او و مادرش در این کشور هستم.

خدابخشی افزود: به زادگاهم تعصب زیادی دارم و موفقیت هایم را مدیون لطف خدا، اراده خودم و همراهی خانواده ام می دانم. رابطه ام با استاد عسکری و سایر ملی پوشان بسیار خوب است، مدتی که تیم ملی تکواندو ایران در صربستان حضور داشت در کنار این تیم تمرین می کردم.

او ادامه داد: برای آینده ام برنامه دارم. با توجه به اینکه در صربستان زندگی می کنم، تصمیم گرفتم در کنارهمسرم تکواندو را به صورت حرفه ای در این کشور ادامه دهم. با حاج آقا پولادگر جلسه داشتم و در خصوص زندگی، برنامه های آینده و تصمیماتم صحبت کردم. نگاه ایشان پدرانه بود و به تصمیم من احترام گذاشتند. با مساعدت فدراسیون تکواندو و مکاتبه کمیته ملی المپیک ایران با فدراسیون جهانی تکواندو هم اکنون می توانم به فعالیت در رشته مورد علاقه ام بپردازم.

خدابخشی ادامه داد: در حال حاضر تنها در تورنمنت و مسابقات G1 و G2 شرکت می کنم و نمی توانم در مسابقات رسمی به میدان بروم. هدفم کسب سهمیه المپیک 2024 است تا مدال جا مانده در ویترین افتخاراتم را به دست بیاورم و برای رسیدن به این مهم نیز فعالیت رسمی خود را از بعد از المپیک 2020 آغاز خواهم کرد.

وی در انتها گفت:خوشحالم که با افتخار آفرینی در رقابت های مختلف جهانی و آسیایی توانستم سهم اندکی در نشاندن لبخند بر لبان مردم کشورم داشته باشم. روزهایی خوبی در ایران داشتم و همواره قلبم برای کشورم می تپد.

abanhome.com: گروه ساختمانی آبان | برای اجرای یک طرح بازسازی مقرون به صرفه با کارشناسان گروه ساختمانی آبان مشورت کنید

منبع: عصر ایران
انتشار: 4 آبان 1400 بروزرسانی: 4 آبان 1400 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 1319

به "تکواندوکار سابق ایران پس از قبول تابعیت صربستان: ماجرای من با بقیه فرق دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تکواندوکار سابق ایران پس از قبول تابعیت صربستان: ماجرای من با بقیه فرق دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید