تهدید سایبری در کمین روبات های صنعتی

به گزارش مجله هاستفا، تحقیقات جدید نشان داد روبات های صنعتی حفره های امنیتی دارند که آنها را در برابر حملات هکرهای پیشرفته آسیب پذیر می نماید.

تهدید سایبری در کمین روبات های صنعتی

روبات های صنعتی برای مونتاژ محصولات از هواپیما گرفته تا تلفنهای هوشمند مورد استفاده قرار می گیرند و با بازوهای مکانیکی خود یک فرآیند را بارها و بارها هزاران بار در روز و با دقت نانومتریک تکرار می نمایند.

اما فردریکو ماگی، محقق ترند مایکرو و مارسلو پوگلیانی، محقق امنیت اطلاعات شرکت پلی تکنیکو دی میلانو در تحقیقات جدیدی هشدار دادند بعضی از روبات ها حفره های امنیتی دارند که هکرهای پیشرفته با استفاده از آنها می توانند به سرقت اطلاعات پرداخته یا حرکات روبات را از راه دور تغییر دهند. حملات سایبری در محیطهای صنعتی ممکن است پیامدهای وخیمی از جمله توقف فعالیت تولیدی، خسارت فیزیکی، آسیب محیط زیستی و آسیب یا تلفات انسانی را به همراه داشته باشد.

این تحقیقات قرار است در کنفرانس مجازی هکرهای بلک هت ارائه گردد.

رباتها اغلب به شبکه ها متصل بوده و به وسیله نرم افزار کار می نمایند. آسیب پذیریهایی که پیش از این ناشناخته بودند ممکن است به هکرها اجازه دهند کد مخرب را در آنها و سایر ماشینهای تولیدی قابل برنامه ریزی پنهان نمایند. این محققان حفره های امنیتی در نرم افزار شرکت سوییسی-سوئدی ABB که یکی از بزرگترین سازندگان روبات صنعتی در دنیا است، کشف نموده اند. همچنین آسیب پذیریهای دیگری در نرم افزار کد باز Ros-I کشف نموده اند که برای شرکتهای تولیدنماینده روبات ABB و Kuka AG تهیه شده است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، روبات های صنعتی یکی از بخشهای برخودار از رشد سریع در بخش صنعتی هستند و بر مبنای آمار فدراسیون بین المللی روباتیک، نرخ رشد تاریخی آنها بر مبنای واحد از 20 درصد فراتر رفته و ارزش سالانه آنها 16 میلیارد دلار است.،ایسنا

bestcanadatours.com: مجری سفرهای گردشگری و تجاری و آموزشی | مجری مستقیم و کارگزار سفرهای بین المللی خارجی

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 5 آبان 1400 بروزرسانی: 5 آبان 1400 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 4869

به "تهدید سایبری در کمین روبات های صنعتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تهدید سایبری در کمین روبات های صنعتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید