تلاش پرو برای خنثی سازی کربن در ماچو پیچو

به گزارش مجله هاستفا، کشور پرو قصد دارد با اجرای برنامه ای چندبخشی، شهر اسرارآمیز و باشکوه ماچو پیچو را به اولین مقصد گردشگری کربن خنثی در دنیا تبدیل کند.

تلاش پرو برای خنثی سازی کربن در ماچو پیچو

در حال حاضر افراد بی شماری در سراسر جهان در حال انجام اقدام های ویژه ای برای سفرهای پایدارتر هستند. پرو یکی از تازهترین این نمونه ها محسوب می شود که نه تنها در شرف راه اندازی بروشور تازه سفر پایدار برای حمایت از حیات وحش و طبیعت است، بلکه به اجرایی کردن ایده ای می اندیشد که هدف از آن خنثی سازی کربن در ماچو پیچو در طی سال های آینده است.

طی مراسم ویژه ای که فرهنگ منحصربه فرد کشور پرو را به نمایش می گذاشت، درهای این جاذبه معروف در ماه نوامبر مجددا به روی گردشگران باز شد. مدت زمان زیادی از این بازگشایی نگذشته بود که برنامه خنثی سازی کربن در ماچو پیچو معرفی شد؛ پروژه ای که در پی تبدیل ماچو پیچو به عنوان اولین مقصد گردشگری پرو و جهان در زمینه کاهش شدید انتشار دی اکسید کربن است. تصمیم گیری های استراتژیک، با یک پژوهش آغاز می شود تا از این طریق بتوانند ردپای کربن در ماچو پیچو را به مقدار چشمگیری کاهش دهند؛ با این هدف که طبق دستورالعمل توافق اقلیمی پاریس، 45 درصد از کاهش انتشار کربن تا سال 2030 اتفاق بیفتد و تا سال 2050 این مقدار به 100 درصد برسد.

این پروژه در پی سرمایه گذاری عمومی و خصوصی است و فعالیت هایی را در اولویت قرار می دهد که تاثیر مثبتی بر این جاذبه و محیط اطراف آن بگذارند. اهداف پروژه شامل توسعه مدیریت پسماندهای ارگانیک و کاهش پلاستیک در ماچو پیچو می شود. یکی از کنندگان Peru Travel در این رابطه گفته است:

برنامه خنثی سازی کربن در ماچو پیچو مایه افتخار و تعهد جامعه محلی و به خصوص جوانان است؛ ضمن اینکه مردم می توانند درباره تغییرات اقلیمی یاد بگیرند و از اقدامات کاهش دهنده کربن که ماچو پیچو را به محیطی سالم تر و پایدارتر تبدیل می کنند، اطلاعات بیشتری به دست آورند.

این پروژه همچنین از ایده کربن خنثی برای ترویج فعالیت هایی استفاده می کند که طبق آن، گردشگران باید انتشار کربن خود را تعدیل کنند. بروشور تازه سفر پایدار، تجربه های کل کشور را پوشش می دهد و داستان جاذبه ها و مردم پرو را روایت می کند. در حال حاضر، بیش از 17 درصد از پرو حفاظت شده است که شامل 76 منطقه حفاظت شده طبیعی، 21 محل حفاظت شده منطقه ای و 134 منطقه حفاظت شده خصوصی و همین طور مرزهای کشور می شود. این موضوع، پرو را به گزینه ای محبوب برای مسافرانی تبدیل کرده است که در پی تجربه سفر پایدار هستند.

منبع: کجارو / lonelyplanet
انتشار: 10 اسفند 1400 بروزرسانی: 10 اسفند 1400 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 9614

به "تلاش پرو برای خنثی سازی کربن در ماچو پیچو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تلاش پرو برای خنثی سازی کربن در ماچو پیچو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید