تغییر رای در پرونده دختر آبادانی؛ صدور کیفرخواست برای نگهبان

به گزارش مجله هاستفا، انتشار ویدیو در فضای مجازی، واکنش گسترده افکار عمومی، ورود صداوسیما به ماجرا و پخش اعتراف از دختر آبادانی و مصاحبه با پدر دختر و خانواده یکی از مدیران شرکت نفت، بازداشت مامور نگهبان بابت اقدامات غیراخلاقی او، حدس درباره علت مراجعه دختر آبادانی به منزل مدیر شرکت نفتی، شکایت و آزادی طرفین ماجرا با قرار کفالت (دختر آبادانی و اعضای خانواده مدیر شرکت نفتی که اقدام به ضرب و شتم دختر آبادان نموده بودند)، انتخاب بابک پاک نیا و افروز هندیانی به عنوان وکیل از سوی بهار چشم براه که به دختر آبادانی معروف شد، تشکیل پرونده در شعبه 7 دادیاری دادسرای عمومی و انقلاب آبادان، صدور قرار جلب برای بهار چشم براه و 2 نفر از اعضای خانواده مدیر شرکت نفتی و منع تعقیب مامور نگهبان و حالا در آخرین تحول، صدور دوباره کیفرخواست برای مامور نگهبان.

تغییر رای در پرونده دختر آبادانی؛ صدور کیفرخواست برای نگهبان

اعتماد در ادامه نوشت: این خلاصه ای است از آنچه از یکم آبان ماه در پفراینده ای معروف به دختر آبادانی گذشته است. پفراینده ای که نقطه شروعش، انتشار ویدیویی از بخشی از ماجرا در فضای مجازی بود؛ تصاویری که دختری را نشان می داد که گوشه بلواری کف خیابان افتاده، سر و صورتش خونی است، گیسوانش را زنی میانسال به چنگ گرفته و می کشد، دستانش را مردی فشار می دهد و روی بدنش زنی دیگر نشسته است. در این میان مامور نگهبانی هم هست که وارد ماجرا می گردد، در میانه ضربه هایی که یکی از زنان به سر و صورت خونین دختر آبادانی می کوبد، با دست، با کفِ کفش و فشار باتوم به بدن او، مرتکب رفتاری عجیب و خشن می گردد.

تمام آنچه می توان از ویدیو فهمید، علاوه بر کتک خوردن دختر و آزاری که مرد نگهبان به او روا می دارد، توضیحاتی است که یکی از زنان با داد و فریاد به زبان آورده؛ دختر وارد خانه شان شده و آنها را تهدید نموده و آنها او را کتک زده و در جوی روبروی خانه انداخته و پس از تماس با پلیس 110، منتظرند تا ماموران قانون از راه برسند و حین انتظار، خود دست به کار مجازات دختر شده اند، آن هم به نحوی خشونت آمیز! تصاویر ویدیویی اگر چه اطلاعات چندانی در اختیار مخاطب نمی گذاشت اما کاربری که آن را در فضای مجازی منتشر کرد و البته از روزنامه نگاران جنوب کشور است، در توضیحاتی آورد که ماجرا در آبادان، میان یک دختر آبادانی و مدیری در این شهر روی داده و آن 3 نفر دیگری که در ویدیو دیده می شوند و این بلا را بر سر دختر آورده اند، اعضای خانواده مدیرند و نگهبان هم کارمند حراست پالایشگاه آبادان.

همین توضیحات باعث شد که ماجرای بهار چشم براه با هشتگ دختر آبادان در فضای مجازی، مورد توجه افکار عمومی قرار گرفته و علاوه بر اعتراض به رفتار خانواده مدیر، عملکرد عجیب کارمند حراست را نیز با اعتراضی جدی، مورد انتقاد قرار دهند. چند روز پس از انتشار این ویدیو همچنان افکار عمومی پیگیر ماجرای پیش آمده بود و اظهارنظر مسوولان مختلفی که حالا با انتشار ویدیو نسبت به واقعه واکنش نشان داده بودند، این خبر را در صدر اخبار مهم روز کشور نگه می داشت.

اقدام مسبوق به سابقه صداوسیما که سراغ دختر آبادانی رفته بود و ویدیویی از او منتشر کرد و بعد هم به خانه مدیر شرکت نفت رفت و در رفتاری عجیب به بازسازی صحنه حادثه پرداخت، مزید برعلت شد تا افکار عمومی بیش از پیش به این ماجرا واکنش نشان دهند. این حادثه هم اما مانند بسیاری از حوادث دیگر زیر سیل بزرگ اخباری که هر روزه منتشر می شوند، کمرنگ شد.

حدود یک ماه بعد از این اتفاق اما در پیگیری آنچه در این پفراینده گذشته، مصاحبه ای با بابک پاک نیا، وکیل دختر آبادانی انجام دادیم تا افکار عمومی را در جریان جزییاتی از فرایند رسیدگی به آن قرار دهد. بر اساس آنچه پاک نیا در آن مصاحبه که 29 آبان در اعتماد منتشر شد، گفته بود قاضی شعبه هفتم دادسرای انقلاب و عمومی آبادان عوض شده بود و قاضی جدید هنوز پفراینده را مطالعه ننموده بود و قرار بود پس از مطالعه پفراینده جلسه رسیدگی را با حضور وکلا برگزار گردد. اما در شرایطی که هنوز وکلای بهار چشم براه منتظر برگزاری جلسه رسیدگی بودند، فرایند ماجرا بار دیگر تغییر کرد.

چنانچه بابک پاک نیا در گفت وگوی روز یکشنبه خود با اعتماد خبر داده بود، به رغم اینکه وکلا درخواست جلسه رسیدگی و مواجهه حضوری کارکنان حراست و اصحاب پفراینده و همچنین آنالیز تصاویر دوربین های مداربسته را در حضور وکلا مطرح نموده بودند اما بدون اینکه جلسه رسیدگی تشکیل شده یا مواجهه حضوری انجام گردد، بهاره چشم براه را صرفا به استناد ویدیو و گزارش مرجع انتظامی، مجرم تشخیص داده و قرار جلب به دادرسی برای او صادر شد.

به گفته این وکیل دادگستری، برای مامور حراستی که به دلیل آزار جسمی چشم براه تحت تعقیب قرار داشته هم به دلیل فقدان دلیل قرار منع تعقیب صادر شد. اگر چه پاک نیا تاکید نموده بود که به این منع تعقیب اعتراض خواهد نمود اما در حالی که چند ساعتی از انتشار خبر منع تعقیب نگهبان در اعتماد و بعضی رسانه ها و واکنش افکار عمومی به آن می گذشت، دادستانی به وکلا، از تغییر رای صادره برای پرسنل حراست خبر داده است.

بنابر آخرین توضیحاتی که پاک نیا داده، وکلای پفراینده روز گذشته متوجه ثبت مجدد پفراینده در دادسرای آبادان شده و با پیگیری های اجرا شده به افروز هندیانی اعلام شده که کارمند شعبه اشتباه نموده و دادستانی با قرار منع تعقیب مخالفت نموده است. بر همین اساس رای جدیدی صادر و برای پرسنل حراست هم کیفرخواست صادر شده است.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای گردشگری و تجاری و آموزشی | مجری مستقیم و کارگزار سفرهای بین المللی خارجی

منبع: فرارو
انتشار: 5 آبان 1400 بروزرسانی: 5 آبان 1400 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 6386

به "تغییر رای در پرونده دختر آبادانی؛ صدور کیفرخواست برای نگهبان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تغییر رای در پرونده دختر آبادانی؛ صدور کیفرخواست برای نگهبان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید