تصویب ضوابط ایمنی حین عملیات کارگاهی، آنالیز پیشنهاد معین دهه اول 1400 به دهه کاهش حوادث جاده ای

به گزارش مجله هاستفا، در یکصد و شصت و یکمین جلسه شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور، ضوابط ایمنی حین عملیات کارگاهی تصویب شد و همچنین مقرر شد طرحی با عنوان معین دهه اول 1400 به دهه کاهش حوادث جاده ای تهیه گردد.

تصویب ضوابط ایمنی حین عملیات کارگاهی، آنالیز پیشنهاد معین دهه اول 1400 به دهه کاهش حوادث جاده ای

به گزارش خبرنگاران، یکصد و شصت و یکمین جلسه شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور عصر سه شنبه 28 مرداد، به ریاست مهدی جمالی نژاد معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و رییس شورا و نمایندگان سازمان ها و دستگاههای عضو این شورا در وزارت کشور برگزار گردید.

محمدیان دبیر شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور در مورد این جلسه گفت: در ابتدای این جلسه ضوابط ایمنی در حین عملیات کارگاهی، در ادامه سلسله دستورالعمل های تکلیف شده به شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور متناسب با مصوبه هیات وزیران و آیین نامه هدایت و رانندگی مطرح شد.

وی اضافه نمود: پیش از این دستورالعمل ها، علائم افقی، علائم عمودی، تبلیغات محیطی و... که با همکاری شهرداری های مختلف از جمله شهرداری پایتخت اجرا شده بود، در صحن شورا طرح و تصویب شدند.

وی افزود: ضوابط ایمنی حین عملیات کارگاهی، با همکاری پلیس راهور نیروی انتطامی در جلسات پیشین شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور طرح و مقرر شد تا با همکاری پلیس راهور و مشاورین ذیصلاح، طرح مذکور تهیه و در جلسه شورا ارائه و پس از اخذ نظر اعضای شورا، تصویب و برای اجرا ابلاغ گردد.

دبیر شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور یادآور شد: با اعلام آمادگی شهرداری تهران برای تدوین ضوابط ایمنی حین عملیات کارگاهی، این پروژه مطالعاتی انجام و پس از آنالیز در کمیته فنی شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور در جلسه امروز شورا ارائه شد.

وی ادامه داد: این دستورالعمل دارای دو بخش ضوابط ایمنی و شیوه نامه گردش کار صدور مجوز و نظارت بر پیاده سازی طرح است.

محمدیان تاکید نمود: با اجرای این دستورالعمل، یکسان سازی و وحدت رویه ای در سراسر کشور ایجاد خواهد شد.

وی در ادامه گفت: همچنین در این جلسه و در ادامه مباحث جلسه پیشین، با توجه به دستور وزیر کشور مبنی بر پایش حوادث ترافیکی شهری و به دلیل حساسیت موضوع ناشی از آسیب پذیری دو قشر موتورسیلکت سواران و عابران پیاده در شهرها در حوادث ترافیکی؛ مسئولان دو استان آذربایجان شرقی و کرمانشاه برای ارائه گزارش و دلایل بالا بودن تلفات سوانح ترافیکی خصوصا در کلانشهرهای تبریز و کرمانشاه در جلسه شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور حضور یافته و توضیحاتی ارائه کردند.

وی با بیان اینکه در جلسه پیشین این شورا، شرایط و علل افزایش تلفات سوانح رانندگی استانهای خوزستان و یزد مورد بحث و آنالیز قرار گرفته بود، اضافه نمود: در این جلسه گزارشی از آمار تصادفات شهری استانهای آذربایجان شرقی و کرمانشاه از سوی پلیس هدایت و رانندگی ارائه شد و پس از آن مسئولان و کارشناسان این دو استان دلایل افزایش آمار تلفات، برنامه و اقدامات آینده خود به منظور کاهش این آمار را اعلام کردند.

بر اساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، محمدیان افزود: همچنین در این جلسه به مسئولان استانی در مورد شرایط سوانح رانندگی شهری، آسیب شناسی و بهبود ساز و کارها در جهت کاهش تلفات این سوانح تذکرات لازم داده شد و از آنجا که سال آینده، شروع سده 1400 می باشد، مقرر شد تا سرانجام امسال، برنامه ای با عنوان دهه کاهش حوادث جاده ای همگام با سیاستهای کمیسیون ایمنی راه های کشور طراحی تا در کنار طرح جامع کاهش تصادفات استانها عملیاتی گردد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای گردشگری و تجاری و آموزشی | مجری مستقیم و کارگزار سفرهای بین المللی خارجی

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 5 آبان 1400 بروزرسانی: 5 آبان 1400 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 4924

به "تصویب ضوابط ایمنی حین عملیات کارگاهی، آنالیز پیشنهاد معین دهه اول 1400 به دهه کاهش حوادث جاده ای" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصویب ضوابط ایمنی حین عملیات کارگاهی، آنالیز پیشنهاد معین دهه اول 1400 به دهه کاهش حوادث جاده ای"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید