تصاویر خارق العاده ای از جهت پرواز دسته جمعی پرندگان به سبک عکاسی Ornitographies

به گزارش مجله هاستفا، وقتی مردم دسته ای از پرندگان را در آسمان می بینند؛ از این زیبایی لذت برده و شاید تحسین شان نمایند. اما برای عکاس کاتالانی به نام ژاوی بو (Xavi Bou) داستان پرواز و کوچ پرندگان خیلی مهم تر و متفاوت تر است.

تصاویر خارق العاده ای از جهت پرواز دسته جمعی پرندگان به سبک عکاسی Ornitographies

ژاوی یک عکاس طبیعت است و عکس های زیادی از حیوانات و پرندگان دارد ولی در وب و شبکه های اجتماعی به خاطر سبک عکاسی Ornitographies یا عکاسی جهت پرواز پرندگان مشهور است.

پروژه ای که حکایت از نگاهی نو و متفاوت به پرواز و مهاجرت پرندگان دارد و ریشه های آن به دوران کودکی برمی گردد. هنگامی که دست در دست پدربزرگ اش برای ساعت های طولانی پیاده روی نموده و او رو به آسمان جهت پرواز پرندگان را دنبال نموده است.

او عکس های خیره نماینده ای از پرواز دسته جمعی و گروهی پرندگان خلق نموده است. عکس هایی فرمی که بیشتر شبیه به قلم زنی و نقاشی هستند تا تصاویری واقعی و به اشکال مختلف. گاهی شبیه به توده های ابری و گاهی روبان های پیچ و تاب خورده در باد.

خودش می گوید هنگامی که درگیر یک پروژه طوفان مغزی درباره عکاسی از حیوانات بوده است؛ نگاهش به آسما می افتد و دسته ای پرنده در حال پرواز می بیند. یاد کودکی اش می افتد و اینکه چرا آن ها را عکاسی نکنم. به این ترتیب، سبک عکاسی Ornitographies خلق می گردد که مختص خودش است.

او به دنبال کشف شکل جهت پرواز پرندگان می افتد و انواع تکنیک های نمایان ساختن آن را آنالیز می نماید. این سبک عکاسی بسیار سخت است. گاهی باید دوربین در دست و گاهی روی سه پایه باشد. همواره باید پرنده ها در کادر لنز باشند و جهتهایی از پیش فرض شده را طی نمایند چون در غیر این صورت از کادر خارج و ناپدید می شوند.

همواره ان طور که برنامه ریزی شده؛ اتفاق نمی افتد و لحظه هایی جادویی ولی ناامیدنماینده ای رخ می دهد.

ژاوی بو به کشورها و منطق طبیعی مختلفی سفر نموده و روی الگوهای پرواز پرندگان تمرکز نموده است. به گفته خودش، گاهی شاعرانه، گاهی تکنیکی و گاهی علمی عکاسی می نماید ولی مهم این است که عاشق طبیعت و زیبایی پرواز پرندگان است.

عکس های Ornitographies ژاوی غالبا انتزاعی و منحصربه فرد هستند و هنر ویژه این عکاس را نشان می دهند. برای مشاهده همه عکس های این هنرمند می توانید به وب سایت ژاوی یا اینستاگرام او سری بزنید.

با هم بعضی از تصاویر Ornitographies ژاوی را ببینیم:

منبع

bestcanadatours.com: مجری سفرهای گردشگری و تجاری و آموزشی | مجری مستقیم و کارگزار سفرهای بین المللی خارجی

منبع: یک پزشک
انتشار: 5 آبان 1400 بروزرسانی: 5 آبان 1400 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 2016

به "تصاویر خارق العاده ای از جهت پرواز دسته جمعی پرندگان به سبک عکاسی Ornitographies" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصاویر خارق العاده ای از جهت پرواز دسته جمعی پرندگان به سبک عکاسی Ornitographies"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید