جنگل شگفت انگیز و باستانی تیکال در گواتمالا

به گزارش مجله هاستفا، هم اکنونی یکی از مکان های دیدنی گردشگری در جهان در گواتمالا بازمانده این تمدن است. این جنگل علاوه بر زیبایی های طبیعی که دارد مکان تاریخی است که چشم هر گردشگری را به خود خیره می کند.

جنگل شگفت انگیز و باستانی تیکال در گواتمالا

در قلب این جنگل، یکی از مجموعه بزرگ تمدن مایا توسط پوشش گیاهی سرسبز و زیبا پوشیده شده است. مرکز تشریفاتی و انجام مناسک مذهبی این مجموعه، از معابد و کاخ های باشکوه و میادین عمومی قابل دسترسی با مسیرهای شیب داری تشکیل شده است. بقایای خانه های مربوط به مایاها را می توان در سراسر منطقه دید.. ویرانه های این شهر باستانی اکنون تبدیل به یک جاذبه زیبای گردشگری شده است.

مایا ها تکامل تاریخی خود را از یک جامعه شکارچی به تمدن کشاورزی در این منطقه گذرانده اند. در کاوش های انجام گرفته در این منطقه، بقایای پنبه، تنباکو، حبوبات، کدو تنبل ، فلفل و میوه های زیادی کشف شده که نشان گر اوج تمدن این قوم قدیمی است . در کنار آن در این جنگل انواع موجودات زنده نیز زندگی می کنند از جمله گونه های مختلفی از پستانداران در این جنگل زندگی می کنند.

گونه هایی همچون میمون زوزه کش شنل پوش، میمون عنکبوتی، مورچه خوار بزرگ، مورچه خوار کوچک، مورچه خوار ابریشمی، تنبل سه انگشتی ، سنجاب، گوفر جیبی، راکون، ، خرسک دم حلقه ای، شیر کوهی، مارگای، پلنگچه، جگواروندی (گربه ایرا)، جگوار، تاپیر بیرد (که تنها در مجاورت آب زندگی می کنند)، گراز بدبوی لب سفید و گراز بدبوی یقه دار، آهوی دم سفید و آهوچه سرخ.

تیکال میزبان 333 گونه از پرندگان است و از 74 خانواده پرندگان در گواتمالا، 63 خانواده در این پارک ساکنند. از گونه های موجود در تیکال، بوقلمون ریز چشم، طوطی قرمز، لک لک جابیرو عقاب کاکل دار را می توان نام برد.

از همه جالب تر اما همان ساختمان های عجیبی است که مایا ها ساخته اند و هنوز هم برای بسیاری از کاوشگران و باستان شناسان رمز و راز این ساختمان ها کشف نشده است. برخی بر یان اعتقاد هستند که مایا ها با فرازمینی ها در ارتباط بوده اند و این ساختمان ها را برای ارتباط با موجودات فضایی ساخته اند. اما هنوز دلایل علمی دقیقی برای این ادعا کشف نشده است. به هر صورت این ساختمان ها برای هر گردشگری جالب توجه است.

منبع: گردشبان
انتشار: 3 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 4405

به "جنگل شگفت انگیز و باستانی تیکال در گواتمالا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جنگل شگفت انگیز و باستانی تیکال در گواتمالا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید