بیانیه مشترک کریمی و مهدوی کیا در خصوص انتخابات فدراسیون فوتبال

به گزارش مجله هاستفا، به گزارش خبرنگاران، در این بیانیه آمده است: بدون تعارف می خواهیم بعضی مسائل فوتبال ایران را با مردم سرزمینمان، از طرفداران و عاشقان فوتبالی و پیشکسوتان و رسانه ها گرفته تا مدیران فوتبالی اعم از رؤسای هیأت ها و مدیران باشگاه ها در میان بگذاریم.

بیانیه مشترک کریمی و مهدوی کیا در خصوص انتخابات فدراسیون فوتبال

با اینکه در هفته های گذشته غم از دست دادن دوستان عزیزمان مهرداد میناوند و علی انصاریان قلب ما را شکست و دل ما، خانواده هایشان و طرفداران قدرشناس فوتبال را به درد آورد اما ما را در تصمیم مان برای ورود به عرصه مدیریت فوتبال و یاری به آینده پرطرفدارترین ورزش ایران مصمم تر از قبل نموده است.

علی کریمی و مهدی مهدوی کیا مانند خیلی از پیشکسوتان فوتبالی که سال ها با گوشت و پوست و استخوان شان فوتبال را لمس نموده اند، خیلی خوب می دانیم که فوتبال از معدود دلخوشی های مردم این مرز و بوم است؛ مردمانی که با افتخار آفرینی و موفقیت های فوتبالی اشک شوق می ریزند و در شکست ها وناکامی ها روزها افسرده و سرخورده می شوند و ما اهالی فوتبال، سال ها این غم ها و شادی ها را از نزدیک شاهد بوده ایم و در کنار مردم خندیدیم و اشک ریخته ایم.

امثال مهدوی کیا و کریمی ها اعتبارشان را از لطف و محبت همین مردم به دست آورده اند و یقیناً به خاطر همین لطف مردم بود که بعد از تغییرات اساسی در اساسنامه فدراسیون و فرصتی که فراهم شد تا فوتبالی ها هم وارد انتخابات فوتبال شوند، ما نیز مجاب شدیم تا وارد انتخابات 10 اسفند شویم.

از معادلات پشت پرده کاملاً آگاهیم اما داوطلب شدیم تا ثابت کنیم، انتقادهای چند سال گذشته فقط شعار نبوده و با کسی هم حب و بغض شخصی نداریم بلکه معتقدیم این فوتبال باید عاری از فساد و کاملاً پاک و شفاف باشد.

فوتبال برای ما و خیلی از پیشکسوتان، خط قرمز است پس نباید فوتبال قربانی زد و بندهای ناسالم گردد، زد و بندهایی که در آن حق داوران، بانوان، پیشکسوتان، طرفداران و استعدادهای ناب و.... نادیده گرفته و فقط عده ای خاص و بعضاً چهره های غیر فوتبالی از آن بهره مند شوند.

پس ثبت نام کردیم تا بلکه بتوانیم از انتقادهایمان دفاع کنیم و ثابت کنیم نقدهایمان صرفاً حرف نیست و حالا که آمده ایم شعارمان خیلی واضح و روشن فوتبال پاک و مبارزه علیه فساد فوتبالی است.

این شعار هیچ تضادی با رایزنی و گفت و گو با افراد سالم و دلسوز ندارد چرا که همچنان معتقدیم در این فوتبال ورشکسته با بدهی های میلیون دلاری، هستند افرادی که خون و دل فوتبال را می خورند تا بلکه بتوانند این کشتی به گل نشسته را نجات دهند.

برای ما جهت و نقشه راه با تدوین یک برنامه استراتژیک و مدون تعیین است، برنامه ای که به یاری افراد متخصص در حوزه های مالی، حقوقی، امور مربوط به داوری و مسائل بین المللی و …آماده شده تا هر مدیری که توان حرکت در چارچوب برنامه تدوین شده را داشته باشد، ما را همراهی کند. برنامه هایی که تمامی فعالیت هایش شفاف و روشن است، جهتی که فرد ناسالم نمی تواند همراهش باشد و مدیر سالم قادر خواهد بود تا خط خاتمه ما را همراهی کند، بنابراین مقابل هیچ فرد یا هیأتی گارد بسته نداشته و نداریم مگر اینکه فردی علاقه ای به همراهی در این برنامه شفاف نداشته باشد.

در این برنامه جایی برای ارائه گزارش دروغین وجود ندارد و نمی توان با آمار نادرست باشگاه هایمان را به سازمان داخلی و خارجی درآمدزا معرفی کنیم در حالی که این فوتبال چه در رده ملی و چه در رده باشگاهی کاملاً ورشکسته است.

در این برنامه استراتژیک توسعه فوتبال از پایه تا رده های بالا در اولویت قرار گرفته است، به مسائل فوتبال بانوان ریشه ای توجه شده و برای داوران مصونیت و استقلال بیشتری در نظر گرفته شده است.

پاک سازی فوتبال صرفاً یک شعار نیست بلکه برای ما یک هدف است، هدفی که با زد و بندهای همیشگی محقق نخواهد شد، چون معتقدیم خاتمه زد و بندهای نادرست ختم می گردد به قرارداد ننگین با ویلموتس، شعار و عوام فریبی به استفاده از VAR و سو استفاده از احساسات طرفداران، هدیه دادن پست های مختلف به دوستان، شرایط مبهم و درد آور فوتبال بانوان، مسائل فراوان استادیوم ها، بدهی های کلان و صدها معضل دیگر.

با کریمی و مهدوی کیا یا بدون ما، امیدواریم در انتخابات 10 اسفند فضا همانی نباشد که سال ها فوتبال ایران از آن لطمه خورده و در کنار 85 میلیون جمعیت فقط عده ای خاص از آن بهره برده اند و فوتبال هم قربانی شعارهای بی پایه و اساس شده است.

فوتبال پاکم آرزوست

دوستدار شما

علی کریمی - مهدی مهدوی کیا

گروه ساختمانی آبان: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 6838

به "بیانیه مشترک کریمی و مهدوی کیا در خصوص انتخابات فدراسیون فوتبال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیانیه مشترک کریمی و مهدوی کیا در خصوص انتخابات فدراسیون فوتبال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید