بهره جزیره کیش از جام جهانی قطر چه خواهد بود؟

به گزارش مجله هاستفا، مدیرعامل منطقه آزاد کیش با اذعان بر وجود نواقص متعدد در بحث همکاری با قطر در رویدادهای جانبی جام جهانی، گفت: واقعیت این است که الان شرایط ما مساعد نیست و برای این موضوع باید یک برنامه ریزی مناسب انجام دهیم تا از پتانسیل های جام جهانی قطر استفاده کنیم. نمی توانیم فعلا در کیش همکاری نزدیک و فعالی را رقم بزنیم، چرا که نگران زیرساخت ها هستیم.

بهره جزیره کیش از جام جهانی قطر چه خواهد بود؟

به گزارش مجله هاستفا، بحث حضور و همراهی ایران با کشور قطر در میزبانی از بخشی از رویدادهای جانبی جام جهانی فوتبال 2022 از مدت ها قبل مطرح شده بود. به علت نزدیکی روابط دیپلماتیک دو کشور ایران و قطر، چنین اتفاقی به علت فاصله بسیار کم کیش و دوحه و وجود زیرساخت های مناسب برای بحث هتل و حمل نقل، امکان پذیر به نظر می رسید اما اکنون که سه سال تا آغاز این رویداد بزرگ باقی مانده به نظر کمتر امیدی برای اجرای این مهم باقی مانده است.

محمدرضا داورزنی - معاون قهرمانی وزارت ورزش که طی هفته های اخیر بازدیدی از این جزیره داشت، در نشستی با حضور مسوولان جزیره کیش و اهالی رسانه، درباره مطرح شدن میزبانی کیش در جام جهانی صحبت کرد. داورزنی بدون تعارف با مسوولان جزیره کیش، اظهار داشت که در شرایط کنونی این جزیره قادر به مشارکت و همراهی با قطر در برگزاری جام جهانی نیست. او گفت که با وجود زیرساخت های خوب در این جزیره، وضعیت زمین چمن و استادیوم فوتبال کیش مساعد نیست.

معاون وزیر ورزش با تاکید بر لزوم بازدید مسوولان قطری از اماکن ورزشی جزیره کیش گفت: اگر به دنبال دریافت بخشی از رویدادهای میزبانی جام جهانی از قطر هستیم، باید زیرساخت های لازم فراهم گردد و به طور حرفه ای آماده میزبانی شویم و استانداردسازی صورت گیرد. این موضوع نیازمند همکاری همه نهادهای وابسته است اما فعلا شرایط مساعد نیست.

غلامحسین مظفری، مدیرعامل منطقه آزاد کیش نیز در واکنش به اظهارات داورزنی، از وجود علاقه مندی به همراهی در میزبانی بخشی از این رویداد ورزشی اطلاع داد. او گفت که می تواند در یک سال شرایط لازم برای مشارکت کیش در رویدادهای جانبی جام جهانی قطر را فراهم کند.

او اعلام کرد: در رابطه با این موضوع با مهدی تاج جلساتی را هم داشتیم. باید از دوستان در سایر دستگاه ها یاری بگیریم. الان امکان میزبانی از بخشی از رویدادهای هواداری جام جهانی 2022 قطر، در کیش موجود نیست اما می توانیم برای تمرین تیم ها از بخش خصوصی که بارها علاقه مندی خود را اعلام نموده، استفاده کنیم.

وی ادامه داد: ساختن دو، سه کمپ تمرینی خوب در فاصله یک سال آینده میسر است اما واقعیت این است که الان شرایط ما مساعد نیست و برای این موضوع باید یک برنامه ریزی مناسب انجام دهیم تا از پتانسیل های جام جهانی قطر استفاده کنیم، چرا که نگران زیرساخت ها هستیم.

با این حال مظفری تئوری جدیدی را مطرح می نماید. او معتقد است اگر امکان ورزشی کیش آماده میزبانی از بخشی از رویدادهای حاشیه ای این مسابقات نشد، می توانند شرایطی برای بازدید توریست ها از این جزیره در خلال جام جهانی فراهم کند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش گفت: البته می توانیم طرفداران و تماشاگران جام جهانی را در کیش هم اسکان دهیم چرا که فاصله هر مسابقه بیش از سه روز است و طرفداران به راحتی می توانند برای تماشای بازی ها به قطر بروند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 27 شهریور 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 212

به "بهره جزیره کیش از جام جهانی قطر چه خواهد بود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهره جزیره کیش از جام جهانی قطر چه خواهد بود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید