برنامه های انتخاباتی 50 ایالت امریکا هدف هکرهای روسی

به گزارش مجله هاستفا، مجلس سنای ایالات متحده در گزارش جدید خود مدعی شده که هکرهایی که از سوی دولت روسیه پشتیبانی می شوند، برنامه های انتخاباتی در 50 ایالت آمریکا را هدف حمله قرار داده اند.

برنامه های انتخاباتی 50 ایالت امریکا هدف هکرهای روسی

روسیه پیش از این نیز بارها از سوی مقامات ایالات متحده متهم به دخالت در انتخابات شده بود و این بار نیز مجلس سنا مدعی شده که احتمالا روسیه نقشی پررنگ در تقلب های انتخاباتی در سال 2016 داشته است

این گزارش مدعی شده که روسیه احتمالا سیستم های انتخاباتی را در تمام 50 ایالت آمریکا در سال 2016 مورد هدف قرار داده اند. این داده ها از سوی کمیته اطلاعاتی مجلس سنا نشان می دهند که دخالت های انتخاباتی روسیه به مراتب جدی تر و گسترده تر از آن است که تا پیش از این تصور می گردد. با این وجود هیچ شواهدی مبنی بر این که می توان نتایج انتخابات را دستکاری کرد، وجود ندارد.

در جریان اولین بازنگری که از سوی ناظران دولتی روسیه در ایلینویز در جریان انتخابات رخ داد، معین شد که هکرهای سایبری روسیه توانسته اند اطلاعات رأی دهندگان را حذف نموده یا تغییر دهند، اما هیچ شواهدی وجود ندارد که آنها این کار را انجام داده باشند. اما این گزارش جدید درست یک روز پس از آن اعلام شد که رابرت مولر، مشاور ویژه امور مداخلات انتخاباتی سال 2016 که روی این پرونده کار می نماید به مجلس نمایندگان گفت که روسیه هنوز در دموکراسی آمریکا دخالت می نماید.

بر اساس گزارشی که دو سال پیش منتشر شده بود اعلام شد که هکر ها در 39 ایالت کوشش نموده اند در انتخابات مداخله نمایند. اما رقم فعلی تقریبا دو برابر رقم پیشین است.

،انتخاب

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 4 شهریور 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 181

به "برنامه های انتخاباتی 50 ایالت امریکا هدف هکرهای روسی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنامه های انتخاباتی 50 ایالت امریکا هدف هکرهای روسی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید