برنامه های استانی مستعدان برتر بر اساس ویژگی هر منطقه طراحی شود

به گزارش مجله هاستفا به نقل از بنیاد ملی نخبگان حسن سالاریه در سی و سومین نشست روسای بنیادهای نخبگان استانی که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار گشت، با اشاره به لزوم هدفمندی برنامه های بنیادهای نخبگان استانی در حوزۀ مستعدان برتر، گفت: برنامه های استانی در حوزه مستعدان برتر باید بر اساس جامعه هدف و ویژگی های منحصربفرد هر منطقه طراحی و اجرا شود.

برنامه های استانی مستعدان برتر بر اساس ویژگی هر منطقه طراحی شود

وی اضافه کرد: چارچوب رسالت ها و مأموریت های بنیاد ملی نخبگان در هر حوزه ازجمله مستعدان برتر دانشجویی مشخص و شفاف است؛ بنابراین بنیادهای نخبگان استانی می توانند در این چارچوب ها برنامه های نوآورانه و خلاقانه ای را علاوه بر برنامه های مصوب بنیاد ملی نخبگان طراحی و اجرا کنند.

سالاریه ادامه داد: یکی از فعالیت های عمده بنیادهای نخبگان استانی، حوزه شناسایی مستعدان برتر است؛ در این حوزه در سال جاری بنیادهای نخبگان برخی استان ها مانند هرمزگان از شیوه های جدیدی مانند شناسایی به صورت شبکه ای استفاده کردند که نتایج خوبی نیز در پی داشت.

وی ادامه داد: به همین دلیل، بنیاد ملی نخبگان آمادگی دارد در قالب هم افزایی شیوه های نوآورانه بنیادهای نخبگان استانی را بررسی و با پایشی دقیق، برای اجرایی کردن آنها همکاری کند.

معاون آینده سازان بنیاد ملی نخبگان در ادامه با اشاره به لزوم بکارگیری ظرفیت های درون استانی برای اجرای برنامه های استانی در حوزه مستعدان برتر، شرح داد: بنیادهای نخبگان استانی می توانند با تعمیق همکاری و تعامل با دستگاه های درون استانی، برای اجرای برنامه های خود از امکانات موجود در استان ها بهره ببرند.

وی اضافه کرد: یکی از اقدامات مهم بنیادهای نخبگان استانی، شناسایی و احصاء برنامه های توان افزایی و مهارت آموزی دیگر دستگاه ها و نهادهای درون استانی است. در این موارد، بنیاد نخبگان استان باید در قالب هم افزایی و مشارکت و البته در راستای اهداف مشخص شده در نظام نخبگانی، در برگزاری این برنامه ها همکاری کرده و زمینه را برای استفاده مستعدان برتر از آنها فراهم کند.

سالاریه خاطرنشان کرد: خوشبختانه برنامه های بسیاری مانند اردوهای جهادی و کارگاه های توان افزایی با مشارکت دیگر سازمان ها و حتی به همت آنها برگزار می شود که بنیاد ملی نخبگان نیز با ایفای نقش نظارتی و تسهیل گری توانسته است فرصت حضور مستعدان برتر در آنها را فراهم کند.

معاون آینده سازان بنیاد ملی نخبگان در خاتمه یادآور شد: در برخی موارد می توان برای تسریع در فرایند اجرای برنامه ها و حتی افزایش کیفیت برگزاری آنها، از امکانات موجود در فضای اینترنت بهره برد و برنامه ها را به صورت مجازی برگزار کرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 28 فروردین 1399 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 2946

به "برنامه های استانی مستعدان برتر بر اساس ویژگی هر منطقه طراحی شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنامه های استانی مستعدان برتر بر اساس ویژگی هر منطقه طراحی شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید