فزونی خفیف سوسیالیست ها، آرای چشمگیر راست افراطی

به گزارش مجله هاستفا، نتایج اولیه انتخابات پارلمانی اسپانیا نشان می دهد که حزب حاکم سوسیالیست با کسب 120 کرسی پیشتاز است، اما باز هم نمی تواند به صورت مستقل دولت تشکیل دهد.

فزونی خفیف سوسیالیست ها، آرای چشمگیر راست افراطی

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، شبکه فرانس 24 گزارش داد که با شمارش حدود 95 درصد آرا انتخابات مجلسی اسپانیا، نه احزاب چپ و نه راست گراها پیروز نشدند فزونی قابل توجهی نسبت به یکدیگر به دست آورند.

با این وجود حزب راست افراطی ووکس پیروز شده است 52 کرسی را تصاحب کند که نسبت به انتخابات ماه آوریل که 24 جایگاه را برده بود پیروزیت قابل توجهی محسوب می گردد.

براساس آمارهای وزارت کشور اسپانیا، حزب سوسیالیست به رهبری پدرو سانچز نخست وزیر کنونی اسپانیا با کسب 120 کرسی پیشتار انتخابات است. حزب محافظه کار مردم با نیز پیروز شده است 88 کرسی از مجلس 350 نفره این کشور را به دست آورد.

دیگر حزب راست میانه با نام سیودادانوس 10 کرسی و حزب چپ افراطی یونیداس پودموس نیز 26 کرسی را تصاحب نموده است.

مردم اسپانیا روز یک شنبه برای چهارمین بار در طول یک سال برای انتخابات مجلسی پای صندوقهای رای رفتند. علت آن نیز بحران سیاسی در این کشور و اختلافات گسترده میان احزاب برای تشکیل دولت ائتلافی بوده است.

براساس گزارش شبکه یورو نیوز، انتخابات پیشین این کشور در ماه آوریل سال 2019 برگزار شده بود. پس از آن انتخابات حزب سوسیالیست کارگران به رهبری پدرو سانچز نتوانست با ائتلاف با احزاب دیگر دولت تشکیل دهد. به این ترتیب دولت مجبور به برگزاری انتخابات مجدد شد.

یورو نیوز انتخابات کنونی اسپانیا را به دلیل تحولات مربوط به جدایی طلبان کاتالونیا و همچنین افزایش محبوبیت راستهای افراطی یکی از مهمترین انتخابات این کشور طی دهه های گذشته خوانده است.

نتایج سه نظرسنجی قبل از برگزاری انتخابات نیز حاکی از آن بود که در انتخابات مجلسی اسپانیا هیچ یک از احزاب پیروز به کسب اکثریت کرسی ها نخواهند شد و این کشور در انتظار یک بن بست جدید است.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای گردشگری و تجاری و آموزشی | مجری مستقیم و کارگزار سفرهای بین المللی خارجی

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 4 آبان 1400 بروزرسانی: 4 آبان 1400 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 1458

به "فزونی خفیف سوسیالیست ها، آرای چشمگیر راست افراطی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فزونی خفیف سوسیالیست ها، آرای چشمگیر راست افراطی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید