بازی عربستان و امارات با کارت داعش در یمن، مؤثرترین گزینه ملت یمن در برابر جنگ افروزان

به گزارش مجله هاستفا، وزیر کشور یمن از اطلاعاتی پرده برداشت که نشان می دهد شمار زیادی تروریست داعش و القاعده به مناطق تحت اشغال عربستان و امارات و مزدورانشان به ویژه در استان البیضاء وارد شده اند تا با ارتش و کمیته های مردمی بجنگند.

بازی عربستان و امارات با کارت داعش در یمن، مؤثرترین گزینه ملت یمن در برابر جنگ افروزان

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، عبدالکریم الحوثی در مصاحبه با روزنامه 26 سپتامبر گفت وزارت کشور و دستگاههای امنیتی توانستند به لطف خداوند پیشرفتها و موفقیتهای چشمگیری در تثبیت امنیت و آرامش کسب نمایند و تعداد زیادی عملیات جنایتکارانه را خنثی و هسته های وابسته به جنگ افروزان را مکوششی نمایند.

وی از طرح فراگیری اطلاع داد که مسئولان وزارت کشور برای بهبود و توسعه عملکرد مؤسسات تابعه اجرا می نمایند و دوره آینده شاهد توسعه فعالیت امنیتی خواهد بود.

الحوثی اضافه نمود وزارت کشور مأموریت اجرای مفاد چشم انداز ملی ویژه دولت سازی را به عهده دارد و کمیته ای ویژه در این زمینه با مأموریت تعیین کردن کلیات طرح برای اجرا و پیگیری تشکیل شده است.

وزیر کشور دولت نجات ملی یمن در صنعاء تأکید کرد: وزارت کشور یمن گام عظیمی در اجرای طرح ادغام کمیته های مردمی در دستگاههای امنیتی بر اساس دستورات رهبری انقلاب (عبدالملک الحوثی) و رئیس شورای سیاسی عالی (مهدی المشاط) برداشته است و ما درصدد به خاتمه رساندن و تکمیل این طرح هستیم.

الحوثی گفت شرایط امنیتی در مناطق اشغالی از هم گسسته شده است به ویژه با توجه به اینکه جرم و جنایت در اشکال مختلف آن در این مناطق گسترش یافته است و این مسئله البته تأثیر منفی بر شرایط امنیتی کل کشور خواهد گذاشت.

وزیر کشور یمن اضافه نمود سرازیر شدن آوارگان آفریقایی طرح هدفمند و برنامه ریزی شده کشورهای جنگ افروز (عربستان و یمن) است تا از این اهرم فشار برای برهم زدن آرامش عمومی استفاده نمایند.

وی اضافه نمود: وزارت کشور با مهاجران غیرقانونی بر اساس قوانین جاری و توافقات بین المللی عمل می نماید و هزاران نفر از این افراد تا به امروز اخراج شده اند و افراد دیگری که عربستان برای وارد کردن آنها به کشورمان پس از استفاده از آنها در صفوف نظامیانش کوشش نموده بود، بازداشت شدند.

سرلشگر الحوثی همچنین از نقش دستگاههای امنیتی و دستگاه پلیس در تقویت امنیت و آرامش عمومی تقدیر کرد و از برنامه ای در سایه امکانات موجود و در راستای منافع عمومی برای بازسازی آنچه متجاوزان در بخش امنیتی تخریب نموده بودند، اطلاع داد.

از سوی دیگر محمد عبدالسلام رئیس هیئت ملی یمن و سخنگوی انصارالله با بیان اینکه کشورهای متجاوز و جنگ افروز و سازمان ملل تعامل مثبتی با هیچ طرح صلح ندارند، تأکید کرد: آنها خواستار صلح عادلانه نیستند بلکه به دنبال تسلیم ما هستند.

وی اضافه نمود: ابتکارعمل هایی که ما ارائه کردیم، تمایل ما برای تشویق طرفها از جمله کشورهای متجاوز را برای رسیدن به صلح جدی ثابت می نماید.

عبدالسلام ابراز کرد: هیئت ملی یمن به تماس با همه طرفها حتی کشورهای متجاوز و از جمله آمریکا و انگلیس ادامه می دهد، البته ما نه در چارچوب دنباله روی و اطاعت و پذیرش دیکته ها بلکه به عنوان طرفی که نماینده ملت یمن هستیم، با آنها می نشینیم.

سخنگوی جنبش انصارالله تأکید کرد ملت یمن همچنان در برابر متجاوزان سعودی آمریکایی و مزدورانشان ایستادگی و مقاومت می نمایند و گذشت شش سال از جنگ برای ملت یمن ثابت کرد که تنها گزینه و مفیدترین گزینه، مقابله با متجاوزان است.

عبدالسلام توضیح داد ارتش و کمیته های مردمی دستاوردی تاریخی برای ملت عظیم یمن محقق کردند که زیباترین حماسه ها و جانفشانی ها و فداکاری ها را رقم زدند. ملت یمن، جنگ و محاصره را فرصتی برای پایه ریزی توانمندی های نظامی قدرتمندی قرارداد که از امنیت وطن و ثبات آن حمایت می نماید.

وی توضیح داد نظام سعودی هیچ حقی ندارد در مسائل سیاسی یمن و تغییر دولتها و رهبران سیاسی دخالت کند.

عبدالسلام اعلام نمود توافق ریاض بیانگر شکست آشکار نظام سعودی در اداره نزاع میان هم پیمانانش بود.

سخنگوی جنبش انصارالله با تمجید از نقش و مواضع دولت عمان گفت سلطان نشین عمان الگویی از یک کشور همسایه است که هیچ طرح زیان بخشی علیه ملت یمن ندارد.

وی در انتها گفت درآمدهای بنادر، نفت و گاز در مناطق تحت سیطره اشغالگران به جیب های فاسدان می رود یا کشورهای متجاوز آن را غارت می نمایند.

+

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 31 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 4688

به "بازی عربستان و امارات با کارت داعش در یمن، مؤثرترین گزینه ملت یمن در برابر جنگ افروزان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازی عربستان و امارات با کارت داعش در یمن، مؤثرترین گزینه ملت یمن در برابر جنگ افروزان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید