بازگرداندن 95 درصد شهریه غیردولتی ها تا مهر در صورت انصراف خانواده ها

به گزارش مجله هاستفا، تهران (پانا) - مدیرکل مدارس غیر دولتی آموزش و پرورش اطلاع داد در صورت انصراف خانواده ها از پیش ثبت نام تا ثبت نام قطعی، مبلغ کل شهریه و تا زمان بازگشایی مدارس، 95 درصد شهریه به خانواده ها بازگردانده خواهد شد.

بازگرداندن 95 درصد شهریه غیردولتی ها تا مهر در صورت انصراف خانواده ها

به گزارش صدا و سیما، سعید صالح تاکید نمود: شرایط حضوری و یا مجازی بودن کلاس های درس برای سال تحصیلی آینده هنوز معین نیست، اما در صورت انصراف خانواده ها از پیش ثبت نام تا ثبت نام قطعی، مبلغ کل شهریه و تا زمان بازگشایی مدارس، 95 درصد شهریه به خانواده ها بازگردانده خواهد شد.

وی اضافه کرد: از زمان آغاز سال تحصیلی تا قبل از امتحانات نوبت اول نیز در صورت انصراف اولیا 50 درصد شهریه بازگردانده خواهد شد، ولی پس از برگزاری امتحانات نوبت اول شهریه ای به خانواده ها عودت نخواهد شد.

وی با تاکید بر این که هنوز شهریه مصوبه مدارس غیر دولتی اعلام نشده است گفت: مدارس در صورت پیش ثبت نام فقط می توانند شهریه را براساس شهریه امسال دریافت نمایند و دریافت هر گونه شهریه اضافی تخلف محسوب می گردد. شهریه ثابت مدارس غیر دولتی در صورت برگزاری کلاس های حضوری و یا مجازی، یکسان است و تفاوتی نخواهد داشت.

مدیرکل مدارس غیر دولتی آموزش و پرورش اعلام نمود: فوق برنامه های مدارس غیردولتی در صورت مجازی شدن کلاس ها برگزار نمی گردد و اگر شهریه ای بابت آن گرفته شده است باید به خانواده ها برگردانند.

صالح ادامه داد: نحوه پرداخت شهریه ثابت مدارس غیر دولتی طبق توافق خانواده ها با مدرسه خواهد بود، ولی میزان شهریه فوق برنامه مدارس غیر دولتی باید با توافق انجمن اولیا و مربیان مدرسه و اداره آموزش و پرورش منطقه انجام گردد.

مدیرکل مدارس غیر دولتی آموزش و پرورش با اشاره به این که دریافت شهریه اضافی از طرف بعضی مدارس هیچ دلیلی برای بالا بودن کیفیت در آن مدرسه نیست گفت: بیشتر تخلف مدارس غیر دولتی در زمانی که تقاضای ثبت نام خانواده ها بالا می رود، انجام می گردد بنابراین از خانواده ها می خواهیم از ثبت نام فرزندان خود در مدارس متخلف خودداری و تخلفات این مدارس را به سامانه 4317 گزارش نمایند.

وی اضافه کرد: خانواده ها فریب وعده های بعضی مدارس غیر دولتی از قبیل تضمین در قبولی کنکور و یا اعزام به مسابقات جهانی و دریافت نشان بین المللی را نخورند و براساس شهریه مصوب اعلامی ثبت نام نمایند.

مدیرکل مدارس غیر دولتی آموزش و پرورش گفت: سال گذشته بیش از 2 هزار و 603 شکایت از مدارس غیردولتی داشتیم که شامل دریافت شهریه اضافی، کلاس های فوق برنامه و حقوق معلمان بوده است که 980 شکایت مختومه شد و هزار و 600 شکایت در فرایند پیگیری و صدور حکم است.

وی اضافه کرد: بر اساس احکام صادر شده 15 مدرسه غیر دولتی و 4 آکادمی زبان و کنکور لغو مجوز شده اند و 19 مدرسه و آکادمی متخلف نیز به مدت یک تا سه سال تعطیل شده است. همچنین 4 مدیر مدرسه از سمت خود عزل و 67 مدیر توبیخ شده و یا تذکر کتبی گرفته اند.

نماشو: شبکه تبلیغاتی نماشو | آگهی رایگان، رپورتاژ خبری، ثبت آگهی رایگان، آگهی رایگان اینترنتی، رپورتاژ رایگان

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 7770

به "بازگرداندن 95 درصد شهریه غیردولتی ها تا مهر در صورت انصراف خانواده ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازگرداندن 95 درصد شهریه غیردولتی ها تا مهر در صورت انصراف خانواده ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید