افزایش خرید اسپری فلفل در آمریکا همزمان با تشدید اعتراضات سراسری

به گزارش مجله هاستفا، همزمان با تشدید اعتراضات سراسری در آمریکا در محکومیت قتل نژادپرستانه جورج فلوید، رسانه ها از افزایش تصاعدی خرید اسپری فلفل در سایت آمازون خبر دادند.

افزایش خرید اسپری فلفل در آمریکا همزمان با تشدید اعتراضات سراسری

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، یک هفته بعد از شروع اعتراضات سراسری در آمریکا در اعتراض به قتل نژادپرستانه شهروند سیاه پوست 46 ساله ساکن مینیاپولیس، سفارش ها برای خرید اسپری فلفل و تجهیزات دفاع شخصی در آمریکا زیاد شده است.

روزنامه ایندیپندنت در گزارشی اطلاع داد: به موازات ادامه اعتراضات در اقصی نقاط ایالات متحده، خریداران (سایت) آمازون دارند مقادیری بیشتری اسپری فلفل می خرند.

طبق این گزارش، یک قوطی اسپری فلفل که قیمتش 9.48 دلار است، دوشنبه (دیروز) به پرفروش ترین کالاهای بخش ورزش و کالاهای مربوط به خارج از منزل سایت آمازون تبدیل شد.

بنا بر اطلاعات فروش های سایت آمازون، اسپری فلفل جای تیشرت های ورزشی را در رتبه اول کالاهای پرفروش را گرفت.

تجیهزات پوشاننده دهان و گردن، در دوره همه گیری ویروس کرونا رتبه دوم پرفروش های سایت آمازون را در اختیار داشت.

ایندیپندنت در گزارش خود از رجوع خریداران آمازون در آمریکا به تجهیزات و محصولات دفاع شخصی از قبیل اسپری فلفل و توصیه هایی آنها در شبکه های اجتماعی از قبیل توئیتر در این باره اطلاع داد.

طبق این گزارش، به دنبال مرگ جورج فلوید در مینیاپولیس که به دلیل اقدام مامور پلیس در قرار دادن زانوی خود روی گردن او به مدت حدود 9 دقیقه صورت گرفت، اعتراضات شهرهای آمریکا را درنوردیده است.

ایندیپندنت نوشت: بعضی از معترضان روی به خشونت آورده اند و دست به غارت کسب و کارها و آتش زدن سازه ها و خودروها زده اند.

این رسانه از رجوع به شرکت سیبر (Sabre Corporation) که سازنده تفنگ های بی حس کننده و دیگر تجهیزات مورد استفاده نیروهای پلیس آمریکا است، اطلاع داد اما این شرکت از اظهارنظر درباره فروش اسپری اجتناب کرد و سخنگوی شرکت آمازون هم صحبتی در این باره نکرد.

از نظر ایندیپندنت، افزایش خرید اسپری فلفل نشان می دهد که اعتراضات در مناطق مختلف کشور (آمریکا) در حال تاثیر گذاشتن بر تقاضاهای مصرف است.

افزایش تقاضا برای خرید اسپری فلفل در آمریکا در حالی اجرا شده که اعتراضات سراسری در محکومیت قتل نژادپرستانه جورج فلوید توسط مامور پلیس سفید پوست مینیاپولیس از سه شنبه هفته گذشته شروع شده و همچنان ادامه دارد.

م

bestcanadatours.com: مجری سفرهای گردشگری و تجاری و آموزشی | مجری مستقیم و کارگزار سفرهای بین المللی خارجی

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 5 آبان 1400 بروزرسانی: 5 آبان 1400 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 4200

به "افزایش خرید اسپری فلفل در آمریکا همزمان با تشدید اعتراضات سراسری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش خرید اسپری فلفل در آمریکا همزمان با تشدید اعتراضات سراسری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید