افرادی که به طرز معجزه آسایی از مرگ جان سالم به در بردند

به گزارش مجله هاستفا، خبرنگاران: همه ما می دانیم که در فیلم های اکشن شخصیت اصلی کار های باورنکردنی انجام می دهد و از موقعیت های مرگبار جان سالم به در می برد و به طور کلی فناناپذیر به نظر می رسد. اما نسخه واقعی این افراد هم وجود دارد. کسانی به طرز معجزه آسایی مرگ را شکست دادند. در این مطلب با برخی از آن ها آشنا می شوید.

افرادی که به طرز معجزه آسایی از مرگ جان سالم به در بردند

دیونیزیو پولیدو، مردی که در مرزعه اش آتشقشان پیدا کرد!

در 20 فوریه 1943 در روستایی در مکزیک، ناگهان تپه کوچکی جلوی مردی به نام دیونیزیو پولیدو ظاهر شد که یک شکاف سطحی با عرض 2 متر و طول 45 متر روی آن وجود داشت و از آن گاز بیرون می آمد.

24 ساعت بعد از اینکه پولیدو این شکاف را در مرزعه اش کشف کرد، ارتفاع تپه آتشفشانی به 50 متر رسید و همچنان در حال رشد بود. این آتشفشان چندین تن خاکستر به هوا می پاشید و محصولات مزرعه را نابود می کرد و سرانجام در ماه ژوئن از آن گدازه سرازیر و منجر به تخلیه کل روستا شد.

آتشفشان تا یک سال بعد هم به رشد خود ادامه داد، اما هرچه زمان می گذشت فعالیتش کمتر و فوران ها دوره ای شد. در سال 1952 سرانجام آتشفشان خاموش شد در حالیکه به ارتفاع 400 متر رسیده بود. هزاران نفر تحت تاثیر آتشفشان مجبور شده بودند زندگی جدید خود را در جای دیگری آغاز کنند. پولیدو قبل از ترک به مزرعه ذرت سابقش بازگشت و تابلویی در آن قرار داد که روی آن نوشته بود این آتشفشان متعلق به دیونیزو پولیدو است

آرون رالستون، 127 ساعت گرفتار یک تخته سنگ بود

در سال 2003 آرون رالستون برای کوهنوردی به دره بلوجان رفته بود که لغزید و سقوط کرد و یک تخته سنگ بزرگ هم به دنبالش آمد و او را 127 ساعت گرفتار کرد. دست آرون بین تخته سنگ و صخره مانده و او را به دیواره دره چسبانده بود. او سعی کرد خلاص شود، اما دستش اجازه نمی داد.

بعد از چند روز، آرون فهمید که مجبور است دستش را قطع کند تا زنده بماند. او در ذهنش سعی می کرد خودش را متقاعد کند که این تنها راه است که متوجه شد چاقویش برای این کار کند است و سرنوشتش را پذیرفت. تا اینکه به فکرش رسید می تواند بازویش را خم کند و با استفاده از سنگ آن را بشکند. بعد از این کار، با چاقو پوست، گوشت، تاندون و عضلاتش را برید. 5 و نیم روز بعد آرون رها شده و نجات یافت. سال ها بعد آرون به تولیدکنندگان کمک کرد فیلمی به نام 127 ساعت بسازند.

وسنا ولویک، زنی که از سقوط 10 کیلومتری جان سالم به در برد

در 26 ژانویه 1972 مهمانداری به نام وسنا ولویک در پرواز کپنهاگ به بلگراد بود که ناگهان هواپیما منفجر شد، و وسنای 22 ساله از ارتفاع 10 کیلومتری سقوط کرد. وقتی ناجیان به محل حادثه رسیدند وسنا را در حالی پیدا کردند که خون زیادی از او رفته بود و سه روز با جمجمه و سه مهره شکسته و سایر صدمات در کما بود. وسنا با وجود این آسیب های جدی دوام آورد و زنده ماند.

آنا باگنهولم، زنی که به زندگی برگشت

دکتر آنا باگنهولم در حوالی آبشار در حال اسکی بود که با سر به آب یخ زده برخورد کرد و 80 دقیقه زیر یخ گرفتار شد. آنا در نهایت نجات یافت و به بیمارستان منتقل شد. قلب او به مدت 2 ساعت ایستاده بود و دمای بدنش به کمتر از 13.7 درجه سانتیگراد رسیده بود. هر دو این ها تقریبا کشنده هستند، اما پزشکان توانستند بعد از 9 ساعت او را احیا کنند. او تا حدی کنترل دست و پایش را از دست داد، اما آسیب مغزی ندید.

تسوتومو یاماگوچی، بازمانده 2 حمله هسته ای

در 6 آگوست 1945، تسوتومو یاماگوچی برای یک ملاقات کاری به هیروشیما رفته بود که قرار بود آخرین روزش در این شهر باشد، اما اتفاق بزرگی افتاد. صبح زود یک بمب افکن آمریکایی به این شهر حمله اتمی کرد و آن را کاملا نابود کرد. این انفجار تقریبا تمام مردم هیروشیما را از بین برد. تسوتومو در اثر این انفجار دچار سوختگی شد و پرده گوش هایش پاره شد. سه روز بعد، بعد از اینکه تسوتومو نزد همسر و پسرش در شهر ناگاساکی بازگشت، دومین بمباران اتمی هم رخ داد.

روی سولیوان، مرد رعد و برقی

روی سولیوان، جنگلبان اهل ویرجینیا است که هفت بار صاعقه با او برخورد کرده و رکورد تعداد دفعات رعد و برق گرفتگی را در کتاب گینس دارد. اولین بار در سال 1942 صاعقه به او برخورد کرد و ناخن انگشت شست پایش را از دست داد و بار دوم در سال 1969 در اثر صاعقه ابروهایش را از دست داد. در سال 1970 شانه چپش و در سال 1972 موهایش سوخت. یک سال بعد در 7 آگوست 1973 دوباره مو ها و پاهایش سوختند و در سال 1976 مچ پایش آسیب دید و در ژوئن 1977 سینه و شکمش سوختند. روزی که برای هفتمین بار صاعقه به او برخورد کرد مصادف با 22امین باری بود که با چوب با یک خرس درگیر می شد.

آناتولی بوگورسکی، مردی که پرتوی پروتون با او برخورد کرد

در سال 1978، فیزیکدان روسی، آناتولی بوگورسکی دچار حادثه جالبی شد و یک پرتوی پروتونی به سرش برخورد کرد. یک شتاب دهنده ذرات که برای بالا بردن سرعت پرتو به اندازه سرعت نور استفاده می شد. در آن زمان هیچکس نمی دانست چه بلایی سر آناتولی آمده، چون چنین چیزی قبلا اتفاق نیفتاده بود، اما تصور بر این بود که آناتولی می میرد. بوگورسکی در لحظه حادثه دردی نداشت و می گفت: نوری می بیند که از همه نور هایی است که تا به حال دیده روشن تر است. بعد از این حادثه گوش چپ او ناشنوا و سمت چپ صورتش فلج شد. اما زنده ماند.

اوا ویسنیرسکا، پاراگلایدری که گرفتار طوفان شد

اوا ویسنیرسکا پاراگلایدر حرفه ای است که شهرت بین المللی دارد. اوا در سال 2007 در حال چتربازی در استرالیا بود که گرفتار طوفان وحشتناکی شد. او خودش را در گردبادی با سرعت 80 کیلومتر بر ساعت یافت که او را تا ارتفاع 9947 متری بالا برد، یعنی بالاتر از قله اورست! به دلیل فقدان اکسیژن در آن ارتفاع، اوا به مدت یک ساعت تقریبا مرده و به طرز شگفت انگیزی بدون هیچ آسیبی در دمای 40- درجه فارنهایت معلق بود. به گفته پزشکان، مرگ او ممکن است به زنده ماندنش در اثر کاهش ضربان قلب و عملکرد های بدن کمک کرده باشد. این به او شانس زنده ماندن بعد از فرود روی زمین را داد.

جو سیمپسون، مردی که از آستانه مرگ بازگشت

جو سیمپسون و سایمون یاتس در حال کوهنوردی در کوه های آند پرو بودند که پای جو شکست. سایمون که با تجربه تر از جو بود، با کمک طناب سعی در پایین فرستادن جو داشت که در میانه راه جو سقوط دیگری کرد و از یک پرتگاه آویزان شد. سایمون که از شرایط جو بی اطلاع بود، یک ساعت و اندی منتظر ماند و وزن جو را تحمل کرد تا جو اقدامات لازم را انجام دهد، ولی جو به خاطر شرایط نامناسبش قادر به انجام هیچ کاری نبود.

سایمون ناامید شد و مجبور شد طناب را ببرد تا جان خودش را نجات دهد. به طرز معجزه آسایی، جو سیمپسون بدون هیچ آسیب جدیدی روی زمین فرود آمد. او مطمئن بود که می میرد، اما نمی خواست تنها بمیرد؛ بنابراین به مدت 4 روز 9.5 کیلومتر با پای شکسته خزید و سینه خیز رفت تا در نهایت به کمپی رسید که دوباره دوستش سایمون را دید. جو زنده ماند و حتی کتابی نوشت و یک فیلم درباره سفر باور نکردنی خود ساخت.

لوئیس زامپرینی، مرد شکست ناپذیر

در 27 مه 1943، هواپیمای ارتش آمریکا در یک ماموریت نجات بر فراز اقیانوس آرام دچار نقص شد و داخل دریا افتاد. یکی از سرنشینان آن لوئیس زامپرینی بود که در المپیک 1936 برلین ستاره دو میدانی بود. او توانست 47 روز فقط با ماهی و آب باران زنده بماند تا اینکه نیرو های ژاپنی او را همراه با یکی دیگر از سرنشینان راسل فیلیپس پیدا کردند. بعد از آن همه چیز بدتر شد. چون گرفتار شکنجه های وحشتناک نگهبان کمپ شدند. با این حال، زامپیرینی از جنگ جان سالم به در برد و در سال 1945 آزاد شد. فیلم شکست ناپذیر در سل 2014 ساخته شد و ماجرای زامپرینی را به نمایش گذاشت.

منبع: brightside

bestcanadatours.com: مجری سفرهای گردشگری و تجاری و آموزشی | مجری مستقیم و کارگزار سفرهای بین المللی خارجی

منبع: برترین ها
انتشار: 5 آبان 1400 بروزرسانی: 5 آبان 1400 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 4395

به "افرادی که به طرز معجزه آسایی از مرگ جان سالم به در بردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افرادی که به طرز معجزه آسایی از مرگ جان سالم به در بردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید