اظهارات ظریف در بدو ورود به فنلاند

به گزارش مجله هاستفا، ایرنا نوشت: وزیر امور خارجه ایران گفت: فنلاند از گذشته طرحی برای گفت وگو درخصوص خلیج فارس داشت که تقریبا مشابه طرحی است که از سوی ایران مطرح شده است.

اظهارات ظریف در بدو ورود به فنلاند

به گزارش مجله هاستفا، محمدجواد ظریف در بدو ورود به هلسینکی درجمع مجله هاستفا توضیح داد: چند سال پیش به هلسینکی آمدم و طرح مجمع گفت وگوهای منطقه ای در خلیج فارس را مطرح کردیم، فنلاندی ها همواره به این موضوعات علاقه داشتند.

وی با اشاره به گفت وگو درخصوص مسائل منطقه ای با مقام های کشورهای فنلاند، سوئد و نروژ اضافه کرد: این سه کشور در حوزه موضوعات منطقه ای ما فعال هستند، سوئد مسئولیت اولین اجلاس یمن را بر عهده داشت و همچنین نروژ به دنبال برگزاری اجلاسی درباره افغانستان است.

وزیر امور خارجه گفت: گفت وگو با این سه کشور در باره مسائل منطقه ای ضرورت دارد.

وی اضافه کرد: امروز شرایط منطقه ای ما ویژه است و باید در این زمینه مشورت های گسترده ای انجام گردد.

ظریف ارتباط با اتحادیه اروپا را مهم خواند و توضیح داد: اتحادیه اروپا تعهداتی در چارچوب برجام دارد که باید آنها را اجرا کند، لذا گفت وگو در این باره لازم است.

وی با اشاره به سفر روز یکشنبه خود به کویت و گفت وگو با مقام های این کشور، گفت: در این مرحله سفر به فنلاند، نروژ و سوئد انجام می گیرد، در مرحله دوم در سفر به چندین کشور در آسیا گفت وگو ها را ادامه می دهیم.

وزیر امور خارجه ایران گفت: در آستانه مجمع عمومی سازمان ملل متحد و با توجه به شرایط ویژه کنونی انجام هماهنگی حائز اهمیت و لازم است.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 31 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 222

به "اظهارات ظریف در بدو ورود به فنلاند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اظهارات ظریف در بدو ورود به فنلاند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید