اظهارات تحریک آمیز نماینده آمریکا در سازمان ملل علیه ایران

به گزارش مجله هاستفا، به گزارش خبرنگاران، در حالی که کشورهای غربی تلاش دارند تا به نوعی پای ایران را در تحولات امنیتی روزهای اخیر عراق به میان بکشند، ریچادر میلز نماینده موقت آمریکا در سازمان ملل با فرافکنی علیه ایران شروطی را برای فراهم شدن امکان برگزاری انتخابات در عراق بیان نمود.

اظهارات تحریک آمیز نماینده آمریکا در سازمان ملل علیه ایران

رویترز در این رابطه می نویسد: نماینده موقت آمریکا در سازمان ملل در اظهاراتی در مورد انتخابات عراق عنوان داشت که مقابله با اقدامات ایران، شبه نظامیان شیعه مورد حمایت آن کشور و بقایای گروه داعش شروط اصلی فراهم کردن زمینه مساعد برای انتخابات عراق است.

ریچارد میلز در بخشی از سخنانش در جلسه ویژه شورای امنیت سازمان ملل در مورد اوضاع عراق تاکید کرد که مهمترین مانع ایجاد شرایط مساعد برای انتخابات صلح آمیز، قابل اطمینان و فراگیر شبه نظامیان شیعه، گروه های افراطی خشونت طلب و عوامل بی ثبات کننده هستند.

نماینده آمریکا در بخش دیگری از سخنرانی خود افزود: فراهم کردن شرایط مساعد به معنای مقابله با اقدامات ایران و شبه نظامیان مورد حمایت آن کشور و در عین حال مقابله با بقایای گروه داعش است.

ریچارد میلز در بخش دیگری از سخنانش مدعی شد دولت جو بایدن تعهد داده که همکار پایدار و قابل اعتمادی برای حکومت عراق خواهد بود.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای گردشگری و تجاری و آموزشی | مجری مستقیم و کارگزار سفرهای بین المللی خارجی

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 4 آبان 1400 بروزرسانی: 4 آبان 1400 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 6764

به "اظهارات تحریک آمیز نماینده آمریکا در سازمان ملل علیه ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اظهارات تحریک آمیز نماینده آمریکا در سازمان ملل علیه ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید