آنچه در نخستین اجلاس استانداران ادوار هرمزگان گذشت

به گزارش مجله هاستفا، خبرنگاران/هرمزگان استانداران اسبق هرمزگان در نخستین اجلاس استانداران ادوار هرمزگان که در قالب کمیته استانی مجمع استانداران جمهوری اسلامی ایران برگزار گشت به بیان نظرات و دیدگاه های خود پرداختند.

آنچه در نخستین اجلاس استانداران ادوار هرمزگان گذشت

به گزارش خبرنگاران، حسین هاشمی تختی استاندار اسبق هرمزگان و رئیس کنونی مجمع نمایندگان هرمزگان در این نشست با بیان اینکه گردهم آمدن استاندارن و مسئولان ادوار استان می تواند دارای برکات و اثرات زیادی برای استان باشد، اضافه کرد: هرمزگان در بعد اقتصادی و تجاری از اهمیت زیادی برای کشور و حتی منطقه برخوردار است.

هاشمی تختی با اشاره به ظرفیت ها و ساختار اجتماعی، قومیتی و مذهبی هرمزگان اضافه کرد: در استان نیروهای کارآمد و متعهدی وجود دارد و باید از این ظرفیت ها در سطح ملی استفاده شود.

محمد حسن پرآور سرپرست سابق استانداری هرمزگان نیز در این نشست گفت: در مدت زمان خدمتم در هرمزگان در یافتم که مردم این استان همگرایی بالایی در رفع و حل مسائل دارند.

عبدالعلی صاحب محمدی استاندار اسبق هرمزگان نیز با بیان اینکه مردم این استان مردمی نجیب و قدرشناس و خونگرم هستند، گفت: هرمزگان سرشار از ظرفیت هاست و این استان همانند استان های مرکزی کشور استانی بسته و کم ظرفیت نیست و لذا هر ایده ای و فکری می تواند در هرمزگان قابلیت علمی پیدا کند.

صاحب محمدی با بیان اینکه صنعت، گردشگری، حمل و نقل و تجارت محورهای توسعه استان است، اضافه کرد: مناطق آزاد در هرمزگان باید نقش مکمل را داشته باشند و این مناطق باید در کمک توسعه استان باشند و باید اختیارات استانداران در استان هایی با ظرفیت هرمزگان افزایش یابد.

در ادامه عبدالرضا شیخ الاسلامی استاندار سابق هرمزگان اظهار کرد: یکی از اموری که در مدیریت این استان خیلی مهم است استفاده از نیروهای کارآمد و با تجربه است که جا دارد به استاندار کنونی هرمزگان نیز برای این کار تبریک بگوییم که این نشان می دهد رویه خوبی آغاز شده است.

وی گفت: ما هیچ شهری در کشور نداریم که همانند بندرعباس در مدت زمانی کوتاه، جمعیت آن به 10 برابر افزایش یافته باشد و این نشان می دهد که این شهر نیازهای جدی و عمیقی دارد هر چند تحولات زیادی در این شهر صورت گرفته است.

سید ابراهیم درازگیسو استاندار سابق هرمزگان نیز بیان کرد: هرمزگانی استانی متفاوت و خاص است به نحوی که زمانی که در همه جای کشور یخبندان است، اینجا محصولات کشاورزی برداشت می شود و این استان چندین جزیره برای فعالیت های گردشگری و سایر کاربری ها دارد که عموما بکر و دست نخورده هستند.

عبدالحسن مقتدایی استاندار سابق هرمزگان نیز گفت: هرمزگان در کنار استان هایی همانند بوشهر و خوزستان از آن جمله استان هایی است که خود عامل توسعه کشور هستند و باید توجه داشت هیچ توسعه ای در کشور بدون نقش این سه استان رخ نداده است.

وی اضافه کرد: در کنار توسعه ملی در این استان ها باید توسعه مکمل با موضوع تصمیمات درون استانی داشته باشیم، چرا که این استان ها زیربنای توسعه کشور هستند.

در بخش دیگری از این نشست فتح الله مشخص استاندار سابق هرمزگان بیان کرد: هرمزگان و زیرساخت ها و صنایع آن پیشرفت های شگرفی کرده است که جا دارد از همه قدردانی شود.

وی اضافه کرد: در قبل از انقلاب مقرر بود بندرعباس، به عنوان یک شهر و مرکز تجارت و خدمات بازرگانی مطرح باشد که با وقوع انقلاب و جنگ تحمیلی به این رویه به تاخیر افتاد که با تشکیل کشورهایی همانند امارات متحده عربی شاید آن پیش بینی ها دیگر توجیهی نداشته باشد.

نصرت الله تاجیک استاندار اسبق هرمزگان نیز بر لزوم تشکیل احزاب و تشکل های قوی تاکید کرد و بیان داشت: باید به سمت مجامع مردم نهاد برویم تا بتوانیم مسائل کشور را حل کنیم و محور رشد و توسعه هرمزگان باید به سمت زیرساخت های مهم و نیروی انسانی باشد.

وی ادامه داد: مجمع استانداران کشور پروژه ای برای تاسیس 40 تعاونی در کل کشور دارد که در حال پیگیری و اجرای این پروژه هستیم.

سید محسن خردمند سرپرست سابق استانداری هرمزگان نیز بیان کرد: ساحل هرمزگان باید توسعه یابد و اگر بتوانیم زیرساخت ها را در سواحل برای پرورش ماهی و میگو آماده کنیم و آنها را در اختیار بخش خصوصی قرار دهیم، موفقیت قابل توجهی پیدا می کنیم.

حسینعلی عظیمی استاندار اسبق هرمزگان نیز بیان کرد: نگاه برنامه ریزی برای استان هرمزگان باید اصلاح رویکردها و حفظ سنت های مناسب باشد.

علی اصغر تصدیقی سرپرست سابق استانداری هرمزگان نیز اظهار کرد: هرمزگان امروز پیشرفت های خوبی دارد، در حالی که در گذشته این استان مسائل و کمبودهای بسکمک داشته است.

مرتضی بازرگان دومین استاندار هرمزگان پس از پیروزی انقلاب اسلامی نیز در این نشست بیان کرد: هرمزگان از دو موهبت الهی شامل خورشید و دریا برخوردار است که از انرژی خورشیدی در این استان می توان هزاران مگاوات برق تولید کرد.

وی ادامه داد: با ساخت شناورهای جدید و مدرن در این استان می توان استفاده بهتری از ظرفیت های دریا داشت، همچنین باید به صیادی هم توجه بیشتری شود.

انتهای پیام

گروه ساختمانی آبان: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 2899

به "آنچه در نخستین اجلاس استانداران ادوار هرمزگان گذشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنچه در نخستین اجلاس استانداران ادوار هرمزگان گذشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید