آمریکا 2 شاخه داعش در آفریقا را تحریم کرد

به گزارش مجله هاستفا، آمریکا روز چهارشنبه دو گروه وابسته به داعش در موزامبیک و جمهوری دموکراتیک کنگو را به عنوان سازمان های تروریستی خارجی در لیست ترور خود قرار داد و تحریم های گسترده ای را علیه این گروه ها اعمال کرد.

آمریکا 2 شاخه داعش در آفریقا را تحریم کرد

با تور آفریقای جنوبی ارزان یه جذابترین کشور قاره آفریقا سفر کنید، ترکیبی از سافاری های دلنشین و اقامت در هتل های لوکس را در این سفر پر هیجان تجربه کنید.

به نقل از آفریکا تایمز، تحریم های اعلام شده توسط وزارت امور خارجه و خزانه داری آمریکا هر دارایی را که این گروه ها در حوزه های قضایی آمریکا در اختیار دارند، مسدود و از تجارت آمریکایی ها با آنها جلوگیری می نماید و از همه مهمتر، نهادهای خارجی که با هر یک از این دو گروه تجارت می نمایند نیز هم اکنون تحت تحریم های آمریکا قرار می گیرند.

دولت و خزانه داری آمریکا همچنین رهبران این گروه ها را تروریست های جهانی خاص معین نموده اند. این دو گروه به حملات متعدد در جنوب و مرکز آفریقا متهم هستند که از سال 2017 باعث کشته شدن چند صد نفر شد.

در کنگو، گروه معروف به نیروهای دموکراتیک هم پیمان، مسؤول حملات زیادی در استان های شرقی کیوو شمالی و ایتوری است که عمدتا نیروهای امنیتی دولت و غیرنظامیان را هدف قرار می دهد.

اما در موزامبیک، باور بر این است که گروه موسوم به انصار السنه بیش از 1300 غیرنظامی را در شورشی در شمال کشور، کشته است. این حمله در مجموع موجب مرگ بیش از 2300 نفر شد.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 14 فروردین 1400 بروزرسانی: 14 فروردین 1400 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 6928

به "آمریکا 2 شاخه داعش در آفریقا را تحریم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا 2 شاخه داعش در آفریقا را تحریم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید