کریستین بیل قصه کشتار ارمنی ها را روایت می نماید، گامی برای روشنگری

به گزارش مجله هاستفا، به گزارش خبرنگاران به نقل از آسوشیتدپرس، کریستین بیل که به تازگی نقش اصلی را در فیلم قول که درباره کشتار جمعی ارمنیان در روزهای آخر دوران امپراتوری عثمانی است بازی نموده، گفت پیش از بازی در این فیلم چیزی از این رویداد تاریخی نمی دانست.

کریستین بیل قصه کشتار ارمنی ها را روایت می نماید، گامی برای روشنگری

این بازیگر در این فیلم در نقش یک خبرنگار در دوره ای ظاهر شده که از آوریل 1915 آغاز شد و در جریان آن 1.5 میلیون ارمنی توسط عثمانی ها کشته شدند. این مورد را ترکیه امروز انکار می نماید.

کریستین بیل گفت تا پیش از خواندن فیلمنامه این فیلم چیزی از این رویداد تاریخی نمی دانست و اضافه کرد: واقعا شرمسار ام که بگویم چیزی از این نسل کشی نمی دانستم اما فکر می کنم افراد زیادی همین وضعیت را دارند.

وی اضافه کرد: واقعا تراژیک است که این همه از مردم کشته شدند و خیلی ها از این رویداد اصلا خبر ندارند. بنابراین امیدوارم به راه های مختلف این فیلم بتواند این تغییر را در اطلاعات مردم ایجاد کند.

بازیگر نقش بتمن این رویداد را با مسایل مهاجران و پناهندگان امروز مقایسه کرد و گفت: همان طور که در تلویزیون با اخراج و مقابله با راهپیمایی های مرگبار پناهندگان روبه رو هستیم، واقعا اسف بار است که بگویم این فیلم نیز بسیار با بحران پناهندگی امروز مشابهت دارد.

وی در عین حال به انکار دولت ترکیه درباره این نسل کشی اشاره نمود و گفت: کمی شبیه بحث درباره تغییر آب وهواست... حقایق از این انکارکنندگان حمایت نمی نماید، حتی اگر آنها هنوز از پذیرش این امر سر باز زنند.

مناقشات سر این مساله و مرگ چند صدهزار نفر در دوران عثمانی ها بر سر این است که این اندازه از کشتار آیا سازمان دهی شده بود یا خیر. به گفته سازمان ملل نسل کشی به معنای عملی است که در واقع به معنی ویرانی همه یا بخشی از یک گروه ملی، قومی، یا مذهبی باشد.

آلمان، آرژانتین، بلژیک، کانادا، فرانسه، ایتالیا، روسیه و اروگوئه از جمله کشورهایی هستند که به نوعی با مسایل مربوط به نسل کشی درگیر هستند.

قول یک درام تاریخی ساخته تری جورج است که نخستین بار در جشنواره فیلم تورنتو به نمایش درآمد. این فیلم از 21 آوریل در آمریکا اکران خود را آغاز نموده است.

فیلمنامه این فیلم توسط کارگردان و با همکاری براین سویکورد نوشته شده و کریستین بیل، شارلوت ل بون، اسکار ایزاک و دانیل خیمنز کاچو بازیگران آن هستند.

این فیلم با بودجه 100 میلیون دلاری ساخته شده و کرک کرکوریان تاجر و کارآفرین ارمنی که سال 2015 درگذشت بودجه ساخت این فیلم را تامین نموده بود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 9 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 777

به "کریستین بیل قصه کشتار ارمنی ها را روایت می نماید، گامی برای روشنگری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کریستین بیل قصه کشتار ارمنی ها را روایت می نماید، گامی برای روشنگری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید