کرونا موجب شد تا بتوانیم بهترین معلم را در محروم ترین روستا ببریم

به گزارش مجله هاستفا، وزیر آموزش وپرورش اظهار کرد: آموزش نقطه آغاز همه تحولات در کشور است اگر به دنبال تحولات پایدار هستیم باید از آموزش آغاز کنیم.

کرونا موجب شد تا بتوانیم بهترین معلم را در محروم ترین روستا ببریم

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، صبح امروز محسن حاجی میرزایی در نشست با مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره موسسه دارالاکرام که در سالن جلسات وزیر در ساختمان شهید رجایی برگزار گردید، اظهار کرد: توفیق بسیار بزرگی است که در چنین مؤسسات گمنامی خدمات بزرگی انجام می گردد و من از همه عوامل تشکر می کنم.

وی اضافه نمود: جهت خوبی برای ارتباط افراد با زندگی در این موسسه طراحی شده است لذا کوشش خواهیم کرد این جهت را به آموزش های فنی و حرفه ای وصل کنیم.

حاجی میرزایی گفت: نقطه عزیمت تحقق عدالت، توزیع عدالت آموزشی است بنابراین هرچه قدر عدالت بهتر توزیع گردد جامعه بهتری را خواهیم داشت.

وی همه ناهنجاری های جامعه را ناشی از توزیع نابرابر عدالت آموزشی برشمرد و توضیح داد: آموزش نقطه آغاز همه تحولات است اگر به دنبال تحولات پایدار هستیم باید از آموزش آغاز کنیم.

وزیر آموزش وپرورش طراحی سامانه به مهربانی را بسیار خوب توصیف کرد و اضافه نمود: طرح آبا آشتی با آموزش طرح خوبی برای بچه ها مناطق محروم است و از آن حمایت می کنیم.

وی با بیان اینکه کرونا ساختار ها را به هم ریخته است، ادامه داد: بسیاری از مسائل در طول زمان بدون راهکار مانده است و کرونا به ما این امکان را داد تا بعضی مسائل را رفع کنیم.

عضو کابینه تدبیر و امید اضافه نمود: شرایط کرونایی موجب شد تا بتوانیم بهترین معلم را در محروم ترین روستا ببریم و این شرایط فرصتی است تا جغرافیای محرومیت را تغییر دهیم.

مجتبی زینی وند رئیس سازمان مدارس غیر دولتی و مشارکت های مردمی در ابتدای این نشست گزارشی از همکاری موسسه دارالاکرام با آموزش وپرورش به ویژه، نقش این موسسه در اجرای طرح آشتی با آموزش (آبا) که باهدف به مدرسه آوردن بچه ها بازمانده از تحصیل و همچنین آموزش از راه دور اجرا می گردد را ارائه کرد.

در ادامه این نشست، مدیرعامل موسسه دارالاکرام اظهار کرد: این موسسه باهدف بورسیه تحصیلی برای دانش آموزان مستعد فاقد سرپرست مؤثر ایجاد شده است.

مصطفی میراحمدی اضافه نمود: حفظ کرامت انسانی، غیرسیاسی و فراتر از گرایش های قومی عمل کردن، علمی بودن برنامه ها، اداره امور بر اساس استاندارد ها و ... بعضی از مفاد منشور این موسسه است.

مدیرعامل موسسه دارالاکرام توضیح داد: در سال 98در هرماه تا یک میلیون تومان در ازای هریک از دانش آموزان بورسیه هزینه شده است.

وی اضافه نمود: با کوشش این موسسه در سال گذشته70نفر از مادران بی سواد با همکاری آموزش وپرورش در قم باسواد شده اند.

میراحمدی از بورسیه شدن 5500دانش آموز از بدو تاسیس این موسسه تا به امروز اطلاع داد و گفت: این موسسه دارای 22شعبه و در 85شهر فعالیت دارد و هر دانش آموز دارای شرایط از هرکجای کشور می تواند بورسیه این موسسه گردد.

به نقل از مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، وی ادامه داد: هر نیکوکار می تواند با مراجعه به سامانه به مهربانی از ده تا صدرصد هزینه بورسیه دانش آموز را پرداخت کند، بنابراین نیکوکاران مخیرند یا هزینه بورسیه دانش آموزان را تقبل نمایند یا سایر هزینه های موسسه را بپردازد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 26 آبان 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 5412

به "کرونا موجب شد تا بتوانیم بهترین معلم را در محروم ترین روستا ببریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا موجب شد تا بتوانیم بهترین معلم را در محروم ترین روستا ببریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید