پروژه خروج آمریکایی ها از عراق، موضوع ترس از کرونا مطرح است یا توطئه ای جدید؟

به گزارش مجله هاستفا، منابع امنیتی معتقدند آمریکا کوشش می نماید بدون هیچ جار و جنجالی نیرو های ائتلاف را که بیشتر آن ها نظامیان آمریکایی هستند از عراق خارج کند.

پروژه خروج آمریکایی ها از عراق، موضوع ترس از کرونا مطرح است یا توطئه ای جدید؟

به گزارش ، پایگاه اینترنتی عرب زبان الاخبار در گزارشی نوشت به زودی شش پایگاه نظامی آمریکا در عراق تخلیه می گردد این در حالی است که آمریکا قصد داشت حضور مستقیم در منطقه مرزی عراق با سوریه داشته باشد.

پایگاه خبری الاخبار نوشت: جابجایی و باز استقرار طولانی مدت، اصطلاحی است که بعضی برای تحرک نظامی اخیر آمریکا در عراق به کار می برند. خروج از پایگاه ها و مراکز نظامی واقع در استان های مرکزی و شمالی عراق و انتقال نیرو های آن به منطقه کردستان و پایگاه نظامی عین الاسد. خروج و عقب نشینی آرام و روان در چندین مرحله است و آمریکا با این که این تحولات (جابجایی نظامیان) تحت پوشش گسترده رسانه ها و اخبار قرار بگیرد مخالف است.

فرماندهی عملیات مشترک در بیانیه کوتاهی خروج نیرو های گروه موسوم به ائتلاف بین المللی مبارزه با داعش تحت فرماندهی آمریکا با همه تجهیزات نظامی را از پایگاه القائم تائید کرد. اخبار درز یافته در این خصوص اشاره دارد به این که نیرو های ائتلاف به زودی سه پایگاه نظامی از مجموع 12 پایگاه نظامی را که در آن مستقر هستند تخلیه می نمایند. بعضی منابع امنیتی که ارتباط مستقیمی با نیرو های ائتلاف دارند تائید کردند که تصمیم آمریکا مبتنی بر خروج از پایگاه ها و مراکز نظامی است که از شاخص های لازم برای تامین امنیت نظامیان آمریکایی بهره مند نیستند. این تصمیم بیانگر بیم و نگرانی آمریکا از حملات مستمر علیه نظامیان خود است به خصوص این که حملات موشکی و راکتی اخیر (به پایگاه های نظامی آمریکا در عراق) چندین کشته و زخمی برجا گذاشت و عامل این حملات یک گروه تازه تاسیس به نام عصبه الثائرین است.

منابع امنیتی معتقدند که آمریکا کوشش می نماید آرام و بدون هیچ جار و جنجالی نیرو های ائتلاف را که بیشتر آن ها نظامیان آمریکایی هستند از این پایگاه های نظامی خارج کند و با اعلام یک جدول زمانی معین برای این کار مخالف است.

منابع مطلع می گویند به احتمال زیاد نظامیان آمریکایی علاوه بر سه پایگاه نظامی مذکور، از پایگاه های نظامی بسمایه در اطراف بغداد و المزرعه و طارق در اطراف فلوجه در چند هفته آینده خارج شوند. شمار نظامیان مستقر در این پایگاه ها نیز 220 نفر است که در پایگاه هوایی عین الاسد مستقر خواهند شد و با این حال شمار نظامیانی که در آینده جابجا و در پایگاه نظامی دیگری در عراق مستقر شوند به نزدیک 820 نظامی از شش پایگاه از مجموع 12 پایگاه نظامی می رسد. طرحی که ممکن است به خاطر بیم از شیوع ویروس کرونا خیلی زودتر اجرایی گردد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای گردشگری و تجاری و آموزشی | مجری مستقیم و کارگزار سفرهای بین المللی خارجی

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 5 آبان 1400 بروزرسانی: 5 آبان 1400 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 3263

به "پروژه خروج آمریکایی ها از عراق، موضوع ترس از کرونا مطرح است یا توطئه ای جدید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پروژه خروج آمریکایی ها از عراق، موضوع ترس از کرونا مطرح است یا توطئه ای جدید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید