وقتی شکار از شکارچی سواری گرفت!

به گزارش مجله هاستفا، یک ملخ نسبتا تنبل با نشستن به پشت یک آفتاب پرست از یک جاده شلوغ در پارک ملی پیلانسبرگ عبور کرد.

وقتی شکار از شکارچی سواری گرفت!

به گزارش خبرنگاران، سوهارا نایدو، دانشجوی 19 ساله این لحظه را که برای او خاص بود عکاسی نموده است. او می گوید: ما در حال رانندگی از کوبو درایو بودیم و از پل ویمبلدون گذشتیم. ما آن روز به جز چند فیل، حیوانات بزرگتر را ندیده بودیم. وقتی از روی پل بالا می رفتیم، متوجه چیزی در جاده شدم و به کنار منحرف شدم.

این اولین بار بود که آفتاب پرست را دیدم، بنابراین خیلی خشنود شدم! هنگامی که دوربین خود را برای گرفتن عکس برداشتیم، متوجه شدیم آفتاب پرست چیزی در پشت خود دارد. ملخ بود! تماشا این موضوع بسیار سرگرم نماینده بود، زیرا رابطه بین آفتاب پرست و ملخ قطعاً یک رابطه شکارچی و شکار است.

آفتاب پرست ها در بیشتر موارد حشره خوار هستند. این بدان معنی است که آن ها از حشرات کوچک، سوسک ها و قطعا ملخ تغذیه می نمایند. تماشا ملخ در پشت آفتاب پرست چیزی نادر است و دقیقا به همین علت است که ما باید همواره روی چیز های کوچکتر تمرکز کنیم.

وقتی آفتاب پرست ها در پارک های ملی از جاده ها عبور می نمایند، همواره به میزان این یکی خوش شانس نیستند. آفتاب پرست ها وقتی در فضای باز هستند طعمه بسیاری از گونه های پرندگان می شوند. گاهی اوقات، این پرندگان نیستند که آن ها را می کشند، بلکه رانندگانی هستند که متوجه حضور این حیوانات کوچک نمی شوند.

منبع: فرارو
انتشار: 26 دی 1401 بروزرسانی: 26 دی 1401 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 11522

به "وقتی شکار از شکارچی سواری گرفت!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وقتی شکار از شکارچی سواری گرفت!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید