هوای نیمه شمالی کشور خنک می گردد

به گزارش مجله هاستفا، مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از بارش شدید در استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان و مازندران طی دو روز آینده اطلاع داد و گفت: در سواحل دریای خزر دما تا 10 درجه سانتیگراد کاهش می یابد.

هوای نیمه شمالی کشور خنک می گردد

احد وظیفه در گفت وگو با خبرنگاران اظهارکرد: بر اساس آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی از بعد از ظهر امروز (16 شهریورماه) برای بعضی نواحی شمال آذربایجان غربی، اذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان و غرب مازندران افزایش ابر، بارش باران گاهی به صورت رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی پیش بینی می گردد.

وی با اشاره به این که فردا و پس فردا (17 و 18 شهریورماه) شدت بارش در این مناطق افزایش می یابد،اظهارکرد: در این مدت برای استان های مازندران، گلستان و شمال خراسان شمالی ابرناکی و بارش پراکنده دور از انتظار نیست همچنین در روزهای سه شنبه و چهارشنبه (19 و 20 شهریورماه) برای بخش هایی از سواحل دریای خزر ابرناکی و بارش پراکنده پیش بینی می گردد.

مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان این که از امروز تا دوشنبه (16 تا 18 شهریورماه) روند کاهش محسوس دما بین شش تا 10 درجه سانتیگراد برای سواحل دریای خزر انتظار می رود، گفت: طی این مدت در دامنه های جنوبی البرز، بخش هایی از شمال غرب و شمال شرق کشور روند کاهش دما بین شش تا هشت درجه سانتیگراد پیش بینی می گردد.

به گفته وظیفه در روزهای دوشنبه و سه شنبه (18 و 19 شهریورماه) برای بخش هایی از شمال غرب و شرق کشور به ویژه در منطقه زابل وزش باد شدید همراه با خیزش گرد و خاک و کاهش دید افقی انتظار می رود.

این کارشناس سازمان هواشناسی تاکید نمود: طی سه روز آینده خلیج فارس و در روزهای یکشنبه و دوشنبه (17 و 18 شهریورماه) سواحل غربی دریای خزر مواج خواهد بود.

مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به وضعیت آب و هوایی پایتخت طی دو روز آینده گفت: فردا (17 شهریورماه) آسمان پایتخت صاف تا کمی ابری و در بعد از ظهر همراه با وزش باد پیش بینی می گردد. بیشترین و کمترین دمای تهران در این روز 31 و 21 درجه سانتیگراد خواهد بود. پس فردا (18 شهریورماه) آسمان تهران صاف تا کمی ابری، گاهی همراه با وزش باد و در اواخر وقت افزایش ابر پیش بینی می گردد. دمای هوا در این روز در گرم ترین زمان به 27 درجه سانتیگراد و در خنک ترین زمان به 18 درجه سانتیگراد می رسد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 15 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 260

به "هوای نیمه شمالی کشور خنک می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هوای نیمه شمالی کشور خنک می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید