هدف تکفیری ها از تخریب مساجد ایجاد فتنه مذهبی است

به گزارش مجله هاستفا، به گزارش خبرنگاران، لیاقت تکیم استاد اسلام شناسی دانشگاههای دنور آمریکا و مک مستر کانادا است. شیعیان در آمریکا و پرسشهایی از فقه از جمله آثار این اسلام شناس برجسته معاصر به شمار می روند.

هدف تکفیری ها از تخریب مساجد ایجاد فتنه مذهبی است

*اهمیت و جایگاه مسجد برای مسلمان چیست؟ آیا مسجد صرفا نهادی برای عبادت و نماز خواندن است؟

مسجد از حیث مهم است چرا که یک سنت اسلامی است. باید توجه داشت که مسجد نقش مهمتر و فراتر از یک مکان عبادی را ایفا می کند و فراتر از جایی صرفا برای عبادت است. در قدیم الایام در اسلام از مسجد به عنوان نهادی برای یادگیری و بحث و تبادل نظر در خصوص مسائل سیاسی و اخبار و رویدادهای مهم استفاده می شد.

مسجد مکانی است که مسلمانان به طور مرتب بدانجا می روند از اینرو مسجد مکان مهمی برای آگاهی بخشی به مسلمانان و بیدار کردن وجدان آنها در خصوص مسئولیتهای اجتماعی و سیاسی اشان است.

همچنین باید توجه داشت که مسجد مهم است از این حیث که جا و مکانی است که به مسلمانان در آنجا در خصوص حوادث جاری و روزمره جهان اصلاع رسانی می شود و در واقع به آنها در این مکان آگاهی و اطلاع رسانی می شود. همچنین مسجد مکان و محلی است که به مسلمانان در خصوص اتخاذ راههایی برای برچیدن بی عدالتی آگاهی رسانی می شود.

*چرا برخی گروههای تروریستی و سلفی در صدد هستند تا نقش مسجد را تخریب کنند؟

برخی گروههای تروریستی هستند که آرامش و سلامتی که مسجد دارد را مخدوش می کنند و از رهگذر آن منافع سیاسی و شخصی و گروهی خودشان را دنبال و جستجو می کنند. هدف از این کار ایجاد فتنه در جامعه و افزایش تنش های طایفه ای است.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای گردشگری و تجاری و آموزشی | مجری مستقیم و کارگزار سفرهای بین المللی خارجی

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 4 آبان 1400 بروزرسانی: 4 آبان 1400 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 565

به "هدف تکفیری ها از تخریب مساجد ایجاد فتنه مذهبی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هدف تکفیری ها از تخریب مساجد ایجاد فتنه مذهبی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید