نصف جام تقدیم می گردد به...

به گزارش مجله هاستفا، پرسپولیس مقابل گل گهر سیرجان. حتی اگر امیر قلعه نویی هم به عنوان سرمربی روی نیمکت این تیم نبود باید گفت که این بازی به خودی خود وارد حاشیه شد، آن هم با حرکت منشوری منشا و محرومیت او برای این بازی.

نصف جام تقدیم می گردد به...

به گزارش خبرنگاران به نقل از روزنامه خبرنگاران، فضای مجازی پر شده از این که پرسپولیس تیم حکومتی است و چرا کمیته انضباطی خیلی سریع امید اول گلزنی این تیم را محروم نموده است؟ قضاوت نمی گردد کرد اما در هر مسابقه ای که منشا محروم می شد حرف و حدیث های زیادی به وجود می آمد. فرض را بر این بگیریم که منشا محروم نشده بود، آن وقت طرفداران پرسپولیس بودند که سایر تیم ها را به حکومتی بودن متهم می کردند و این دور باطل ادامه داشت. این حاشیه ها در فضای مجازی بلای جان فوتبال شده است و در شرایط فعلی هیچ راه مقابله ای هم برای آن وجود ندارد. اتهام ها وجود دارند و هیچ مقام رسمی هم نیست تا برای یک بار به یکی از آنها رسیدگی کند.

قلعه نویی و تیم با انگیزه

گل گهر سیرجان تا اینجای کار تیم ششم جدول رده بندی است. آنها در خانه میزبان پرسپولیس هستند و فقط 5 امتیاز با رقیب شان فاصله دارند. قلعه نویی یکی از مربیانی است که به همین راحتی ها به پرسپولیس باج نمی دهد. ضمن این که انگیزه شاگردانش برای این بازی بیش از گذشته است و آنها برای این که در نیم فصل دوم مدعی باشند و حداقل سهمیه آسیا را کسب نمایند درصدد هستند در این بازی به پیروزی برسند.

تیم قلعه نویی می تواند با پیروزی در این مسابقه تا رده چهارم جدول بالا بیاید و نیم فصل را با این عنوان تمام کند.پس آنها انگیزه دوچندانی برای پیروزی خواهند داشت و کار پرسپولیس برای قهرمانی نیم فصل اصلا راحت نخواهد بود.

بازی با اعداد و پیش بینی قهرمان

پرسپولیس قهرمان نیم فصل اول لیگ بیستم می گردد یا سپاهان؟ برای پاسخ این سؤال باید تا حوالی ساعت 17 و 30 دقیقه فردا که پیغام حیدری سوت انتها بازی معوقه گل گهر و پرسپولیس را به صدا در می آورد صبر کرد. پرسپولیس برای قهرمانی نیم فصل یک مساوی می خواهد و اگر تیم قلعه نویی برنده باشد، این سپاهان است که روی نصف جام سایه می اندازد.

نکته جالب درباره پرسپولیس و سپاهان این است که این دو تیم هم رکورددار قهرمانی لیگ برتر هستند و هم رکورددار قهرمانی نیم فصل. در 19 دوره قبلی لیگ برتر 11 بار پرسپولیس و سپاهان قهرمان شده اند؛ اولی 6 بار و دومی هم 5.

اما در قهرمانی نیم فصل هم آمار با 5 عنوان برای پرسپولیس و 4 عنوان برای سپاهان در اختیار این دو تیم است. حالا در لیگ بیستم، تعداد قهرمانی های نیم فصل پرسپولیس و سپاهان به عدد 10 خواهد رسید. چون نصف جام یا قرمز خواهد شد یا زرد.

پرسپولیس قهرمان 4 دوره متوالی لیگ، در فصل اخیر 3 بار قهرمان نیم فصل شده و 2 بار هم با تفاضل گل این عنوان را از دست داده است. در واقع از لیگ پانزدهم به بعد هیچ تیمی در نیم فصل اول بیشتر از پرسپولیس امتیاز کسب ننموده است.

با این حال یک آمار منفی هم در کارنامه پرسپولیس این فصل دیده می گردد. آنها در 5 فصل اخیر همیشه بیش از 30 امتیاز در انتها دور رفت کسب نموده اند، اما حالا سقف امتیازات تیم یحیی عدد 30 است که با پیروزی مقابل گل گهر به دست می آید.

در خصوص سپاهان هم یک آمار جالب وجود دارد. آنها در 10 سال اخیر درحالی 3 بار قهرمان لیگ برتر شده اند که هر سه بار تیمی غیر از سپاهان قهرمان نیم فصل شد.

رضا پورعالی - گروه ورزش / روزنامه خبرنگاران

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 28 اسفند 1399 بروزرسانی: 28 اسفند 1399 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 6777

به "نصف جام تقدیم می گردد به..." امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نصف جام تقدیم می گردد به..."

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید