مقاله: چطور یک ساختمان مسکونی ساخته میشود؟

به گزارش مجله هاستفا، این هزینه در واقع به تمامی فعالیت های مربوط به معماری بعد از دیوارچینی تا انتهای نصب کابینت مربوط می گردد.

مقاله: چطور یک ساختمان مسکونی ساخته میشود؟

باید دقت داشت که لزوما هم پیمانکاران از سوی مهندسین ناظر معرفی نمی شوند و در بعضی از مواقع، مالک خود می تواند پیمانکار مورد نظر را انتخاب و با وی قرارداد ببندد. در واقع این مرحله از مراحل ساخت خانه مسکونی به عنوان اولین گام عملی از مراحل ساخت خانه شناخته می گردد.

پس از آنکه نقشه های معماری ملک توسط واحدی که پروانه را صادر می نماید، نهایی شد یک رسید با عنوان عوارض تراکم شهرداری بر اساس کاربری ساختمان شما و متراژ هر طبقه صادر می گردد که پس از پرداخت این عوارض نوبت به مرحله تهیه مدارک پیش نویس می رسد که این مدارک شامل ارائه نتیجه آزمایش مکانیک خاک، ارائه نقشه های فاز 2 و اخذ تاییده از سازمان نظام مهندسی است و پس از آن شما می توانید درخواست مشخص ناظر را بدهید.

این مرحله در واقع برای همه انواع خانه ها چه با اسکلت فلزی و یا اسکلت بتنی اعمال می گردد و بر این اساس با استفاده از میلگرد تمام سطح بنا شبکه بندی می گردد و این شبکه ها با استفاده از جوشکاری یا سیم آرماتوربندی به هم متصل می گردد.

منبع مقاله: چطور یک ساختمان مسکونی ساخته میشود؟

انتشار: 15 آبان 1400 بروزرسانی: 15 آبان 1400 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 8957

به "مقاله: چطور یک ساختمان مسکونی ساخته میشود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: چطور یک ساختمان مسکونی ساخته میشود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید