مسابقات سازه های ماکارونی فرصتی برای کسب تجربه توسط دانشجویان است

به گزارش مجله هاستفا، فرهاد رادمنش در حاشیه افتتاحیه هشتمین دوره مسابقات کشوری سازه های ماکارونی کشور در مشهد در مصاحبه با خبرنگاران اظهار کرد: مسابقات سازه های ماکارانی یکی از متداول ترین مسابقاتی است که هر ساله در کانادا و مجارستان برگزار می شود و جامعه مهندسین شامل رشته های مکانیک، عمران و معماری در این مسابقات حضور پیدا می کند. در ایران و در سال های اخیر برگزاری این مسابقات به طور جدی پیگیری می شود.

مسابقات سازه های ماکارونی فرصتی برای کسب تجربه توسط دانشجویان است

وی اضافه کرد: نکته مهم در برگزاری این مسابقات این است که دانشجویان آموخته هایی را که در دانشگاه دریافت می کنند در قالب طرح اجرا می کنند. آموزش کار گروهی که یکی از معضلات امروزه کشور ماست از مهم ترین دست آورد های این مسابقات بوده و همچنین مدیریت و برنامه ریزی و کسب تجارب از دیگر اهداف برگزاری این مسابقات است.

دبیر انجمن کشوری ایران خرپا شرح داد: امسال هشتمین دوره ای که مسابقات کشوری سازه های ماکارانی به میزبانی موسسه آموزش عالی خاوران در حال برگزاری است . این مسابقات که در 3 گرایش سازه های سنگین، راندمان و طراحی برگزار می شود و امسال با شرکت 15 استان در قالب 70 تیم در حال برگزاری است.

توجه به بهره وری اقتصادی در ساخت و سازها

در ادامه دبیر هشتمین دوره مسابقات کشوری سازه های ماکارونی نیز در گفتگو با خبرنگاران گفت: بهروری اقتصادی و کاهش مسائل زیست محیطی از مهم ترین دلایل اهمیت برگزاری مسابقات سازه های ماکارونی است.

محمد هادیان اظهار کرد: مسابقات کشوری سازه های ماکارونی هر ساله با هدف اجرایی کردن تحصیلات آکادمیک دانشجویان و دانش آموزان برگزار می شود.

وی اضافه کرد: امسال نیز این مسابقات با شرکت 70 تیم از 15 استان کشور به صورت دانش آموزی و دانشجویی از روز دوشنبه در مشهد کار خود را آغاز کرده است.

دبیر هشتمین دوره مسابقات کشوری سازها ماکارونی شرح داد: شرکت در این مسابقات سبب می شود که داش آموزان و دانشجویانیدر یک فضای رقابتی کار گروهی را بیاموزند و با طراحی یک سازه از آموخته های به طور عملی استفاده کنند.

وی ادامه داد: طراحی سازه هایی که با وزن یک کیلو گرم قدرت تحمل 900 کیلو فشار را دارند بهره وری بسیار خوبی را برای مهندسانی ایجاد می کند که در عمل می توانند از این تکنینک ها در مقیاس های بزرگتر استفاده کنند. علاوه بر این اگر در عمل این روش ها اجرایی شوند تاثیرات بسیاری را در بهره روی اقتصادی و مسائل محیط زیستی خواهد داشت.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای گردشگری و تجاری و آموزشی | مجری مستقیم و کارگزار سفرهای بین المللی خارجی

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 4 آبان 1400 بروزرسانی: 4 آبان 1400 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 933

به "مسابقات سازه های ماکارونی فرصتی برای کسب تجربه توسط دانشجویان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسابقات سازه های ماکارونی فرصتی برای کسب تجربه توسط دانشجویان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید