متقاضیان گازسوز کردن خودرو بخوانند

به گزارش مجله هاستفا، تمامی متقاضیان گاز سوز کردن خودروهای پایه بنزین سوز صرف نظر از سال ساخت، می توانند در سامانه اتحادیه سوخت های جایگزین به آدرس IRNGV.IR به ثبت نام برای گاز سوز کردن خودرو اقدام نمایند.

متقاضیان گازسوز کردن خودرو بخوانند

به گزارش خبرنگاران از ایسنا، خودروهای عمومی، وانت بارها، خودروهای شخصی، خودروهای خانواده شهدا، جانبازان، معلولان، سرویس مدارس، تاکسی های اینترنتی و خودروهای شخصی، شرکتی و غیر شرکتی می توانند در سایت اعلام شده نسبت به ثبت نام کنند و اطلاعات خواسته شده را در سیستم وارد کنند.

به وسیله سایت مذکور برای متقاضیان یک پیامک ارسال می شود، به معنای تایید ثبت نام ایشان و در مراحل بعدی برای تکمیل ثبت نام و مراجعه به کارگاه های نزدیک به منازل ثبت نام شوندگان به وسیله همان سامانه به مالکین اطلاع رسانی خواهد شد.

تمامی متقاضیان گازسوز کردن خودرو ضروری است نسبت به اخذ گواهی سلامت سوخت به وسیله سامانه اعلام شده اقدام کنند. در غیر این صورت با اجرای هوشمند سازی صندلی های سی ان جی، به خودروهای فاقد کارت سلامت سوخت داده نخواهد شد.

طبق اعلام، تعرفه اعلام شده برای گاز سوز کردن خودرو و یا دریافت گواهی سلامت سوخت از سوی وزارت صمت و سازمان خصوصی سازی مشخص و شرکت ملی پخش فراورده های نفتی در این خصوص مسئولیتی ندارد.

اتحادیه سوخت های جایگزین ذیل مجموعه اتاق بازرگانی و وزارت صمت است و مسئولیت گاز سوز کردن خودروها بر عهده وزارتخانه مذکور است.

اما برابر قرارداد بین شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی و وزارت صمت، خودرو سازان علاوه بر تبدیل کارخانه ای، تبدیل کارگاهی هم خواهند داشت که به وسیله کنندگی های مجاز خود مبادرت به انجام آن خواهند کرد. تمامی موارد تبدیل در کشور، ضروری است در سامانه اعلامی از سوی وزارت صمت که آدرس آن در بالا داده شده است، ثبت شوند و گواهی سلامت سوخت دریافت کنند.

طبق اعلام، در خصوص خودرو جانبازان ، خانواده شهدا ، معلولان و خبرنگاران ، سرویس مدارس ، خودروهای اینترنتی و ...، که در بالا نام آنها ذکر شده است ضروری است با همین عناوین خواسته شده و اسکن مدارک خود در سیستم اعلام شده ثبت نام شوند درصورتیکه این خودروها به عنوان خودرو عمومی خودروهای تبدیل رایگان محسوب شوند، به وسیله وزارت کشور اعلام خواهند شد در غیر اینصورت تبدیل این خودروها با نرخ آزاد و تعرفه اعلامی از سوی وزارت صمت انجام می شود.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 20 آذر 1399 بروزرسانی: 20 آذر 1399 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 5735

به "متقاضیان گازسوز کردن خودرو بخوانند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "متقاضیان گازسوز کردن خودرو بخوانند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید