صعود ناهید کیانی به فینال تکواندوی قهرمانی دنیا

به گزارش مجله هاستفا، در روز پایانی رقابت های تکواندوی قهرمانی دنیا 2023 در باکو (مرکز آذربایجان)، ناهید کیانی در وزن 53- کیلوگرم زنان به عنوان آخرین نماینده ایران در این مسابقات، با رجحان مقابل رقبای خود راهی فینال شد.

صعود ناهید کیانی به فینال تکواندوی قهرمانی دنیا

ناهید کیانی با شکست قهرمان المپیک و صعود به فینال رقابت های تکواندوی قهرمانی دنیا در باکو، تنها فینالیست کاروان 15 نفره ایران در این رقابت ها نام گرفت.

به گزارش ایسنا، در روز سرانجامی رقابت های تکواندوی قهرمانی دنیا 2023 در باکو (مرکز آذربایجان)، ناهید کیانی در وزن 53- کیلوگرم زنان به عنوان آخرین نماینده ایران در این مسابقات، با فزونی مقابل رقبای خود راهی فینال شد تا طلسم راه نرسیدن تکواندوکاران ایران به فینال شکسته گردد اما علیرضا نادعلیان در وزن 87+ کیلوگرم مردان و با شکست در دور نخست حذف شد.

کولاک ناهید کیانی با شکست قهرمان المپیک

ناهید کیانی نماینده وزن 53- کیلوگرم ایران در روز سرانجامی این مسابقات، در دور نخست استراحت کرد، سپس مقابل این سوان از کره جنوبی 2 بر صفر (با نتایج 12 بر یک و 15 بر 13 به فزونی) رسید. او در دومین مبارزه نیز مقابل لوکا پاتافالوی از مجارستان 2 بر یک به فزونی رسید و راهی یک چهارم نهایی شد. کیانی پس از شکست 9 بر 5 در راند نخست، در دو راند دیگر با نتایج 11 بر 3 و 8 بر 6 به فزونی رسید و پیروز این مبارزه شد.

وی در ادامه مقابل نیکا کراباتیچ از کرواسی در 2 راند و با نتایج 14 بر 14 و 19 بر 6 به فزونی رسید و ضمن راهیابی به ملاقات نیمه نهایی، مدال برنز خود را قطعی کرد.

کیانی در ملاقات حساس نیمه نهایی مقابل تاتیانا مینینا از روسیه که با پرچم فدراسیون دنیای در این مسابقات حضور دارد، به میدان رفت و در سرانجام با نتیجه 2 بر یک برابر قهرمان المپیک 2020 به فزونی رسید و راهی فینال شد.

کیانی در راند نخست با نتیجه 5 بر 4 به فزونی رسید اما در راند دوم با نتیجه 14 بر 6 مقابل حریف روس تن به شکست داد تا کار به راند سوم و سرانجامی کشیده گردد. کیانی در شرایطی که تا 3 ثانیه مانده به سرانجام با نتیجه 6 بر 6 و به دلیل امتیاز درشت حریف روس عقب بود، 4 امتیاز گرفت و با نتیجه 10 بر 6 به فزونی رسید و راهی فینال شد.

ناکامی ناعلیان در در دور نخست

علیرضا نادعلیان نماینده وزن 87+ کیلوگرم ایران در دور نخست مقابل کادن چانینگهام از بریتانیا 2 بر صفر و با نتایج 9 بر 7 و 7 بر یک مغلوب شد و او نیز همچون دیگر نمایندگان ایران خیلی زود از دور مسابقات کنار رفت.

با حذف نادعلیان، تیم ملی تکواندوی مردان ایران تنها با 2 مدال برنز و حذف 6 تکواندوکار دیگر با راهنمایی بیژن مقانلو به کار خود سرانجام داد.

تا به امروز متین رضایی و آرین سلیمی برای ایران صاحب مدال برنز شدند اما 12 نماینده دیگر ایران به نام های مهدی حاجی موسایی در 54-، علیرضا حسین پور در 58-، فرزان عاشورزاده در 63- ، میرهاشم حسینی در 74-، مهران برخورداری در 80- و علیرضا نادعلیان در وزن 87+ کیلوگرم مردان و سعیده نصیری در 46-، غزل سلطانی در 49- ، تینا مدانلو در 57-، نرگس میرنوراللهی در 62-، زینب اسماعیلی در 67- و زهرا پوراسماعیل در وزن 73- کیلوگرم زنان نیز از دور مسابقات حذف شدند.

منبع: عصر ایران
انتشار: 18 خرداد 1402 بروزرسانی: 18 خرداد 1402 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 12278

به "صعود ناهید کیانی به فینال تکواندوی قهرمانی دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صعود ناهید کیانی به فینال تکواندوی قهرمانی دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید