سرنوشت نامعلوم دو کارگر محبوس شده در معدن

به گزارش مجله هاستفا، خبرنگاران : نزدیک به 90 ساعت از ریزش آوار تونل معدن زغال سنگ طزره و محبوس شدن دو کارگر در عمق زمین می گذرد اما به گفته مسئولان شرکت البرز شرقی هنوز این دو کارگر نجات پیدا نکرده اند.

سرنوشت نامعلوم دو کارگر محبوس شده در معدن

به گزارش به نقل از مهر، همزمان با عصر شنبه بود که بخشی از تونل یکی از شاخه های معدن زغال سنگ طزره در شمال دامغان وابسته به شرکت البرز شرقی ریزش کرد و دو کارگر 30 و 35 ساله در زیر آوار ماندند و حالا بعد از 90 ساعت هنوز از این دو کارگر خبری نیست و جستجوها بی فایده بوده است.

مسئولان شهرستانی و استانی در محل معدن جلساتی را تشکیل و خواهان افزایش نیروهای امدادی شدند اما به گفته مسئولان البرز شرقی، میزان ریزش ها آنقدر زیاد است که دسترسی به مکان معدنچیان بسیار سخت به نظر می رسد از طرف دیگر عملیات اکسیژن رسانی به این منطقه از روز اول اجرا شده اما عملیات امداد هنوز تکمیل نشده است.

بعد از دو روز عدم توانایی دسترسی امدادگران به مکان، جهت دومی نیز حفر شد و پنج تیم 10 نفری امدادگران در این دو جهت کار می کردند که گویا یکی از این جهتها هم به نتیجه نرسیده است در نتیجه نزدیک به 90 ساعت است که از سرنوشت معدنچیان خبری نیست.

در آخرین واکنش ها مدیرعامل البرز شرقی مالک معدن گفت: عملیات برای امداد رسانی به این دو معدنچی انجام و تقریباً تمام کارهای طزره تعطیل و فقط به این موضوع رسیدگی می گردد.

منصور شریف با بیان اینکه پنج تیم با نیروهای تازه نفس تقویت هم شده اند و به صورت شیفتی و 24 ساعته در حال آوار برداری هستند و تا کنون بیش از 300 واگن از مکان ریزش شده زغال و دیگر نخاله ها برداشت شده اما تا کنون به جهت ریزش تونل نرسیده ایم.

وی با بیان اینکه این حادثه در تونل شماره 42 معدن عظیم طزره از معادن چهارگانه شرکت زغال سنگ البرز شرقی در کارگاه استخراج k 13 پیشرو و همزمان با روز شنبه اتفاق افتاده است، تاکید نمود: تمام تلاشمان را برای یافتن این دو معدن چی انجام و به خانواده های آنان نیز این اطمینان را می دهیم که با تمام توان به دنبال راهی برای رسیدن به ناحیه ریزش شده هستیم.

مدیرعامل البرز شرقی همچنین گفت: از روز گذشته یک تیم تخصصی دیگر به منظور استفاده حداکثری از توان و سرعت بخشیدن به فرایند آواربرداری افزوده شده تا کار سرعت بگیرد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 5 خرداد 1400 بروزرسانی: 5 خرداد 1400 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 7500

به "سرنوشت نامعلوم دو کارگر محبوس شده در معدن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرنوشت نامعلوم دو کارگر محبوس شده در معدن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید