روزنه های امید برای بازگشت روزهای خوب والیبال کرمانشاه

به گزارش مجله هاستفا، خبرنگاران/کرمانشاه این روزها که تب والیبال در ایران بالا گرفته و تیم ملی کشورمان هم سال آینده راهی رقابت های المپیک می گردد، بیش از هر زمان دیگر می توان جای خالی بلندقامتانی از کرمانشاه را در ترکیب تیم ملی دید.

روزنه های امید برای بازگشت روزهای خوب والیبال کرمانشاه

این خلاء امروز و دیروز والیبال کرمانشاه نیست و یک دهه ای می گردد که دیگر چرخ والیبال این استان به مانند روزگاری که تیم بانک تجارت و بزرگانی همچون عبادالله شیرزاد، برادران کامروامنش، کنجدی، عباس امانی، سعید حریری، سیاوش سرحدی، پیمان اکبری و ... نام آن را در والیبال ایران پرآوازه نموده بودند، نمی چرخد.

آن روزها والیبال کرمانشاه در ایران حرفی برای گفتن داشت و هرسال پدیده هایی بلندبالا و سروقامت از دل والیبال این استان ظهور می کردند، اما این روزها جز خاطره ای و افسوسی چیزی از آن روزگاران برایمان باقی نمانده است.

حالا با این شرایط و به فاصله یک ماهی از تغییرات در راس هیات والیبال کرمانشاه، بزرگان این رشته در استان گردهم آمده اند که همفکری داشته باشند و دست به دست هم دهند تا دوباره والیبال این استان را به اوج برسانند.

فرهمند سال افزون رئیس جدید هیات والیبال استان در این گردهمایی که امروز(ششم بهمن) در سالن هادیان مجموعه ورزشی آزادی برگزار گردید، بابیان اینکه در این سالها کرمانشاه از قطار والیبال ایران جامانده، اظهارکرد: در دهه های گذشته زمانی که اردوهای تیم ملی والیبال برپا می شد، حداقل از کرمانشاه چند نفر دعوتی به این اردوها داشتیم، اما سال گذشته جز یک نفر در بخش بانوان نماینده ای نداشته ایم.

وی تاکید نمود: اینکه امروز به جایی رسیده ایم که هیچ دعوتی برای اردوهای تیم ملی نداریم، برای والیبال کرمانشاه فاجعه است.

رئیس هیات والیبال استان در ادامه با اذعان به ضعف والیبال کرمانشاه در تیمداری، اعلام نمود: در کنار ملی پوشانی که والیبال کرمانشاه در سنوات گذشته داشت، تیم های خوبی نیز داشتیم که کابوسی برای تیم های استان های مقتدر در این رشته بودند.

وی با تاکید براینکه عامل ضعف کنونی والیبال کرمانشاه تنها مربوط به هیات قبلی نیست، بیان کرد: رئیس سابق هیات والیبال استان، در زمان تصدی اش کوشش های زیادی برای نجات والیبال کرد، اما مشکل اینجا بود که جامعه والیبال استان برای نجات این رشته پای کار نیامدند.

سال افزون افزود: متاسفانه شرایط فعلی والیبال ما بگونه ای است که اگر 10 سال دیگر هم بصورت شبانه روزی کار کنیم، نمی توانیم به والیبال ورامین، آمل و ارومیه برسیم.

وی خواهان ورود پیشکسوتان والیبال برای نجات این رشته در استان شد و گفت: ما می خواهیم که از یاری پیشکسوتان استان برای بازگشت به اوج این رشته در استان بهره مند شویم، برای همین از همه آنها می خواهیم که پای کار بیایند.

رئیس هیات والیبال کرمانشاه باتاکید براینکه هیات های شهرستانی این رشته باید همگی فعال شوند، بیان کرد: در سالهای گذشته بیشتر شهرستان های استان تیم های والیبال داشتند و حتی شهرهایی مانند گیلانغرب، هرسین و اسلام آبادغرب رقیب جدی تیم کرمانشاه بودند و رقابت های گرمی را بین این تیم ها شاهد بودیم که دوباره باید این اتفاق در والیبال کرمانشاه بیفتد.

وی اضافه نمود: از هیات های شهرستانی می خواهیم کار استعدادیابی را در شهرستانهایشان آغاز نمایند تا بتوانیم برای چندسال دیگر شکوفا شدن این استعدادها را ببنیم.

سال افزون در ادامه خواهان تعامل بیشتر با آموزش پرورش در بحث استعدادیابی شد و گفت: خوشبختانه آموزش و پرورش استان برخلاف سالهای گذشته زیرساخت های خوبی در اختیار دارد و ما می توانیم با در اختیار قرار دادن مربی با آنها تعاملی داشته باشیم تا استعدادهای والیبال را در مدارس استان شناسایی کنیم.

وی بابیان اینکه والیبال کرمانشاه در حال حاضر زیرساخت های خوبی در اختیار دارد، بیان کرد: در گذشته درحالی که سالن اختصاصی چندانی نداشتیم، ساعاتی که برای والیبال اختصاص می دادند، سالن های ما از هنرآموزان پُر می شد، اما اکنون که سالن اختصاصی داریم، سالن ها خالی است که باید برای افزایش کمی والیبالیست ها برنامه داشته باشیم.

سجاد مولوی رئیس کمیته استعدادیابی هیات والیبال استان نیز در این نشست، اعلام نمود: طبق برنامه ریزی هایی که داریم، کار استعدادیابی را در سه بخش مدارس، شهرستان ها و آموزشگاه های والیبال انجام خواهیم داد.

وی باتاکید براینکه آموزشگاه ها باید تعامل بیشتری با هیات داشته باشند، بیان کرد: از مربیان فعال در آموزشگاه های والیبال می خواهیم تا بازیکنان خود را برای تمرینات استعدادیابی در اختیار ما قرار دهند.

رئیس کمیته استعدادیابی والیبال کرمانشاه اضافه نمود: باید کوشش کنیم تا والیبال به رشته ای در استان تبدیل گردد که بار اقتصادی برای مستعدین آن نداشته باشد و حتی بتوانیم به استعدادهایی که از شهرستانها به کرمانشاه می آیند، یاری هزینه رفت و آمد پرداخت کنیم.

وی در ادامه با تاکید براینکه فیزیک مردم کرمانشاه برای رشته ای همانند والیبال بسیار خوب است، اعلام نمود: طبق آمارها تنها دو درصد از جمعیت ایران قدی نزدیک به دو متر دارند، اما در کرمانشاه بیش از این درصد است و این نشان می دهد می توانیم استعدادهای زیادی در این رشته داشته باشیم.

مولوی در انتها از برنامه ریزی برای ساماندهی مربیان والیبال در کرمانشاه هم خبرداد و گفت: کوشش می کنیم هر مربی را در رده ای که توانایی آن را دارد، بکارگیری کنیم.

رضا رستمی رئیس کمیته والیبال ساحلی نیز در این نشست، بااشاره به راه اندازی این کمیته درسال گذشته، بیان کرد: هرچند که سال قبل برای اولین بار تیم والیبال ساحلی استان را تشکیل دادیم، اما همین تیم با مدت کوتاهی تمرین راهی رقابت های کشوری شد و توانست درجایگاه پنجم قرار بگیرد.

وی تاکید نمود: قطعا اگر زیرساخت های لازم را داشته باشیم، می توانیم در والیبال ساحلی ایران هم حرفی برای گفتن داشته باشیم و یکی از بهترین تیم های این رشته را در اختیار بگیریم.

در ادامه این نشست، بزرگان والیبال کرمانشاه، روسای کمیته ها و روسای هیات های شهرستانی والیبال استان به بیان مهمترین مسائل کنونی والیبال کرمانشاه و ارائه راه حل برای آن پرداختند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 24 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 2542

به "روزنه های امید برای بازگشت روزهای خوب والیبال کرمانشاه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روزنه های امید برای بازگشت روزهای خوب والیبال کرمانشاه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید