خبرنگاران 28 تن عسل در باخرز تولید شد

به گزارش مجله هاستفا، مشهد- خبرنگاران- بارندگی مناسب و پوشش گیاهی مطلوب در فصل زراعی گذشته باعث تولید 28 هزار و 400 کیلو گرم عسل در باخرز استان خراسان رضوی شد.

خبرنگاران 28 تن عسل در باخرز تولید شد

مدیر جهاد کشاورزی باخرز روز سه شنبه به خبرنگار خبرنگاران گفت: 2 هزار و 850 کلنی زنبور عسل در این شهرستان وجود دارد که نسبت به مدت مشابه سال زراعی گذشته بیش از 10 درصد افزایش داشته است.

محمد دوستخواه احمدی اضافه کرد: بر اساس آمارگیری زنبورستان ها در سال جاری 44 زنبور دار در این شهرستان فعالیت دارند.

وی ادامه داد: از هر کلنی 10 کیلو گرم عسل در این منطقه به دست می آید و این شهرستان به خاطر شرایط مناسب آب و هوایی و وجود مراتع غنی پوشیده از گیاهان دارویی طی چند سال گذشته به یکی از قطب های عسل در استان خراسان رضوی تبدیل شده است.

وی گفت: بیشترین نوع عسل در شهرستان باخرز از نوع خار شتر، گون، یونجه و پنبه می باشد.

دوستخواه اضافه کرد: با توجه به خشکسالی، تغییرات اقلیمی، خروج از تک محصولی و توجه به توسعه تولید سایر فراورده های زنبور عسل از قبیل ژله رویال، گرده گل و زهر زنبور، گسترش زنبورستان ها از جمله برنامه های جهاد کشاورزی در این شهرستان است.

وی ادامه داد: در این راستا دوره های آموزشی برای بهره برداران و کارشناسان برگزار می شود تا با تکنیک و روش های نوین زنبورداری آشنا شده و ضمن تثبیت اشتغال موجود، درآمد زنبورداران نیز افزایش یابد.

وی گفت: مناطق مستعد پرورش عسل در این شهرستان بیشتر در اراضی کشاورزی شهرستان های تایباد و تربت جام می باشد که این محصول توانسته زمینه اشتغال افزون بر 50 نفر را به صورت مستقیم در این شهرستان فراهم کند.

بیش از 84 درصد جمعیت شهرستان باخرز به کشاورزی و دامپروری مشغول هستند و این شهرستان با بیش از چهار هزار و 500 هکتار اراضی زراعی و افزون بر پنج هزار هکتار باغ، هشت هزار بهره بردار در حوزه کشاورزی دارد.

شهرستان 58 هزار نفری باخرز در 220 کیلومتری جنوب شرقی مشهد واقع شده است.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای گردشگری و تجاری و آموزشی | مجری مستقیم و کارگزار سفرهای بین المللی خارجی

منبع: ایرنا
انتشار: 5 آبان 1400 بروزرسانی: 5 آبان 1400 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 3529

به "خبرنگاران 28 تن عسل در باخرز تولید شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 28 تن عسل در باخرز تولید شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید