حداکثر قیمت مسکن ملی اعلام شد

به گزارش مجله هاستفا، وزیر راه و شهرسازی گفت: حداکثر قیمت مسکن ملی به غیر از بعضی کلانشهرها متری 3.5 میلیون تومان است که جامعه هدف اصلی ما مردم دهک سوم تا هفتم هستند.

حداکثر قیمت مسکن ملی اعلام شد

به گزارش مجله هاستفا به نقل از ایسنا، محمد اسلامی در حاشیه هفتمین کنفرانس بین المللی ایستگاه های آینده در هتل پاسیان اوین در پاسخ به سوالی درباره آخرین شرایط قیمت و ثبت نام مسکن ملی اظهار کرد: ثبت نام مسکن ملی به صورت آزمایشی در کرمان شروع شد تا بتوانیم ضمن آسیب شناسی سامانه بتوانیم همه مقدمات و اقدامات لازم را برای ثبت نام مردم فراهم کنیم.

وی ادامه داد: 10 استان دیگر در کشور در طرح اقدام مسکن ملی قرار گرفته اند که در این میان سه استان از شنبه در سامانه می توانند نسبت به تهیه و اسکن مدارک لازم اقدام نمایند و از فردا ثبت نام آنها شروع می گردد و به تدریج بقیه استان ها نیز در این طرح وارد می شوند.

وزیر راه و شهرسازی همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر این که آیا معین نشدن قیمت قطعی مسکن ملی باعث بالا رفتن قیمت آن از سوی سازندگان نمی گردد؟ اظهار کرد: قیمت مسکن ملی معین است و به هنگام انعقاد قرارداد با مردم اعلام می گردد اما به صورت کلی حداکثر قیمت آنها متری 2.5 تا 3.5 میلیون تومان است که البته در کلانشهرها متفاوت بوده و قیمت مسکن ملی به هنگام عقد قرارداد با مردم معین می گردد.

اسلامی ادامه داد: در اکثر قریب به اتفاق کلانشهرها نیز قیمت نباید بیشتر از 3.5 میلیون تومان باشد.

وزیر راه و شهرسازی همچنین درباره ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن گفت: یکی از اهداف اصلی در این طرح شناسایی متقاضیان واقعی مسکن است تا بتوانیم زمین کافی در اختیار مردم قرار دهیم و آنها به خانه هایشان برسند.

وی بیان نمود: در این طرح به چند صورت عمل می کنیم آنهایی که زمین نداشته باشند در اختیارشان قرار می دهیم یا آنکه به شرکت های سازنده زمین می دهیم تا خودشان به صورت مستقیم با مردم وارد قرارداد شوند در شرایطی که مردم خودشان زمین دارند مانند بافت های فرسوده نیز به آنها پروانه ساخت رایگان و تسهیلات می دهیم که تاکنون 20 هزار نفر برای دریافت تسهیلات اقدام نموده اند همچنین صندوق پس انداز یکم را به این طرح متصل کردیم و تاکنون 340 هزار نفر در این قالب قرار گرفته اند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 13 دی 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 1480

به "حداکثر قیمت مسکن ملی اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حداکثر قیمت مسکن ملی اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید