برترین آثار معماری دنیا در سالی که گذشت

به گزارش مجله هاستفا، معماری یکی از جذاب ترین حوزه های هنر به شمار می رود و خلاقیت یکی عناصر جدانشدنی این حوزه است. در این گزارش سعی داریم به برترین آثار هنر معماری دنیا در سال 2018 نگاهی بیندازیم.

برترین آثار معماری دنیا در سالی که گذشت

به گزارش خبرنگاران و نقل آرچیتکچرال دایجست، سال 2018 برای دنیای معماری سال پرباری بود. هنر معماری در هر محیط و زمانی جوابگوی نیازها بوده است.

انتخاب لیستی از بهترین ساختمان ها در سال 2018 کار آسانی نیست و این گزارش به هشت ساختمانی اشاره می نماید که بسیاری معتقدند قوی تر از سایر رقبای خود بوده اند.

حیاط کوآل دراپس اثر توماس هترویک ( لندن)

جدیدترین طراحی توماس هترویک در مرکز لندن آمیزه ای بی نظیر از نوآوری و سنت است. این طراح افسانه ای چند آلونک قدیمی متعلق به دوران ویکتوریایی که سابقا برای انبار و تقسیم کردن زغال مورد استفاده قرارمی گرفت را تغییر داده است. این ساختمان متروکه که بخشی از پروژه بازسازی ساختمان ها و معابر آن منطقه بوده، به لطف طراحی هترویک دوباره متولد شده است.

موزه دروازه کمانی اثر کوپر رابرتسون (سنت لوئیس)

مکان سنت لوئیس به چنان مشخصه ای برای آمریکا بدل شده که مسلما موزه ای برای تعریف کردن داستانش ضروری است. در سال 2018 کوپر رابرتسون و شرکت طراحی جیمز کارپنتر پروژه 380 میلیون دلاری را برای بازسازی پارک سنت لوئیس شروع کردند. این تغییرات شامل وسعت دادن به موزه، ساخت کافه های بیشتر و افزایش دادن گنجایش رود به منظور جلوگیری از سیل بود.

گسترش گلن استون توسط توماس فیفر و همکارانش (مریلند)

در سال 2018 جدیدترین تغییرات گلن استون را شاهد بودیم. این مکان که پیش از این ساخته شده بود، به بازدیدنمایندگان این اجازه را می داد که هنر، معماری و طبیعت را به نحوی تجربه نمایند که در هیچ موزه ای امکان پذیر نیست. آخرین تغییر ایجاد شده در این مکان سبب شد تا فضای مناسب برای بازدیدنمایندگان از 25 هزار نفر درسال به 100 هزار نفر افزایش یابد و این مکان را به بزرگترین موزه خصوصی دنیا تبدیل کند.

کتابخانه کلگری اثر اسنوهتا (کلگری / کانادا)

کتابخانه جدید کلگری را نمی توان منحصرا مکانی برای نگهداری کتاب ها دانست بلکه این ساختمان جایی است که ساکنین را به خوبی به شهر مرتبط می نماید.

موزه وی اند ِای اثر کنگو کوما (داندی/اسکاتلند)

موزه طراحی شده توسط کنگو کوما اولین موزه منحصرا مربوط به طراحی اسکاتلند است که هیچ همتایی ندارد. این طراح ژاپنی با ساختمان های انتزاعی غریب نیست و برای ساخت این اثر از صخره های اطراف کشور الهام گرفته است.

یادبود ملی صلح و عدالت اثر گروه طراحی مس (آلباما)

این ساختمان را به جرات می توان یکی از باشکوه ترین آثار معماری سال 2018 دانست که یادبودی برای قربانیان متفقین است.

موزه و یادبود سربازان ملی توسط کمپانی الاید ورک آرچیتکچر (اوهایو)

موزه و یادبود سربازان ملی اوهایو به زیبایی تمام بنا شده و به افتخار سربازان این کشور ساخته شده است. این ساختمان به نحوی طراحی شده که به نظر برسد از زمین رشد نموده است.

موسسه طراحی منیل توسط جانستون مارکل (هوستون)

این موسسه به نحوی طراحی شده است که همزمان حسی از خانه و موزه را به مخاطب القا می نماید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 خرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 72

به "برترین آثار معماری دنیا در سالی که گذشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برترین آثار معماری دنیا در سالی که گذشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید