با رویایی ترین رودخانه جهان آشنا شوید

به گزارش مجله هاستفا، رودخانه ای در سرانیا لا ماکارنای کلمبیا وجود دارد که اهالی منطقه، آن را رودخانه کریستال پنج رنگ می نامند. رودخانه کریستال پنج رنگ از بخش جنوب رشته کوههای ماکارنا نشآت می گیرد، و تا محل تلاقی اش با رود گوایمبرو امتداد می یابد. در این رودخانه می توان پنج رنگ را مشاهده کرد: زرد، آبی، سبز،بنفش و قرمز. تمام این رنگ ها، مواد زائد فراوری شده توسط تعداد فراوانی جلبک هستند. در هر فصل، برخی رنگ ها نسبت به بقیه، جلوه بیشتری پیدا می نمایند. آب رودخانه کریستال به قدری صاف است که می توان کف آن را دید، اما به دلیل ویژگی های منحصر به فرد این رودخانه، هیچ گونه ماهی در آن زندگی نمی کند.

با رویایی ترین رودخانه جهان آشنا شوید

جهت دریافت خدمات طراحی ساخت ویلا با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

آفتاب در تابستان گیاه ماکارانیا کلاویرا را خشک می نماید و رودخانه، سرخ رنگ می گردد. جلبک های دیگری هم هستند که رنگ های زرد، سیاه، فیروزه ای و سبز را ایجاد می نمایند. وقتی رودخانه در فصل گرما، رنگارنگ می گردد، گردشگران را از ماه ژوئن تا نوامبر، به سمت خود می کشاند. اگر روزی فرصت دیدن این رودخانه را پیدا کنید، از این نقاشی زیبای طبیعت، در شگفت خواهید ماند. رودخانه کریستال پنج رنگ، به راستی یکی از منحصر به فردترین نقاط دنیا است. رودخانه کریستال پنج رنگ، به عنوان زیباترین رودخانه دنیا شهرت دارد.

برای رسیدن به این رودخانه، باید به وسیله هوایی از ویلویسنسیو به ماکارنا بروید، سپس سوار قایق شوید و در نهایت، در کوره راهها پیاده روی کنید. طول رودخانه کریستال کمتر از 100 کیلومتر بوده و عرض آن برابر 20 متر است. رودخانه کریستال به رنگین کمان و یا آتش بازی می ماند. رنگ های قرمز، زرد، آبی و سبز آن را فرا گرفته اند. رشته های طولانی جلبکی به نام کلاویا ماکاریننس به رنگ های بنفش، قرمز، صورتی، و اگر هوا زیاد آفتابی نباشد، سبز، که تنها در اینجا رشد می نماید، کف رودخانه را فرش نموده، زیر فشار آب، به این سو و آن سو می فرایند. در نواحی عمیق تر، گودی های طبیعی، چاههایی گرد و رنگارنگ به وجود می آورند. این مکان شگفت انگیز، برای شما افکار آرامش بخش به ارمغان می آورد. این رودخانۀ واقع در کلمبیا به رودخانه 5 رنگ نیز مشهور است .

منبع: الی گشت
انتشار: 14 اسفند 1398 بروزرسانی: 14 اسفند 1398 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 2442

به "با رویایی ترین رودخانه جهان آشنا شوید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با رویایی ترین رودخانه جهان آشنا شوید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید