باد شدید و رگبار باران در شرق کشور

به گزارش مجله هاستفا، پیش بینی های هواشناسی کشور نشان می دهد که امروز استان های شرق و شمال شرق کشور با رگبار باران و رعد و برق و همچنین وزش باد شدید رو به رو است.

باد شدید و رگبار باران در شرق کشور

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، امروز (آدینه) سامانه بارشی در شمال شرق و شرق کشور فعال شده و برای استان های خراسان شمالی، خراسان رضوی، ارتفاعات شرق مازندران، سمنان و گلستان رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی می گردد. انتظار تگرگ هم در مناطق مستعد وجود دارد.

همچنین، امروز برای خراسان جنوبی، یزد، ارتفاعات کرمان و شرق اصفهان بارش های پراکنده بهاری به صورت رگبار رخ خواهد داد. فردا نیز برای خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، ارتفاعات یزد و کرمان، روز یکشنبه ارتفاعات اصفهان، یزد، فارس و کرمان، دوشنبه و سه شنبه نیز ارتفاعات هرمزگان، کرمان و جنوب سیستان و بلوچستان به صورت متناوب با این رگبار های بهاره رو به رو خواهند شد.

اما بر اساس پیش بینی ها سایر مناطق کشور آسمانی صاف خواهد داشت.

طبق گزارش هواشناسی وزارت راه و شهرسازی از بعد از ظهر امروز وزش باد شدید در استان های تهران، سمنان، البرز و قم، شمال شرق اصفهان، ایلام و غرب خوزستان می تواند گاهی همراه با گرد و خاک هم گردد.

در 2 روز آینده خلیج فارس به ویژه نواحی مرکزی و شرقی آن و تنگه هرمز نیز مواج و متلاطم خواهد شد.

بر اساس این گزارش امروز بعد از ظهر، تهران گاهی با وزش باد شدید روبه رو می گردد که در مناطق جنوبی استان وزش باد می تواند همراه با گرد و خاک باشد. اما فردا و پس فردا آسمان تهران صاف و آفتابی و همراه با وزش باد خواهد بود.

در نهایت اینکه در تهران بیشینه دمای امروز و فردا 26، یک شنبه و دوشنبه 28 و سه شنبه به 29 درجه خواهد رسید. کمینه دما هم برای تهران 15 درجه است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 18 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 18 اردیبهشت 1400 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 7325

به "باد شدید و رگبار باران در شرق کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باد شدید و رگبار باران در شرق کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید