ایران با میزبانی دو رویداد مهم جهانی والیبال موافقت کرد

به گزارش مجله هاستفا، به گزارش خبرنگاران و به نقل از روابط عمومی فدراسیون والیبال، پس از ارائه پیشنهادهای میزبانی از سوی کشورهای مختلف، فدراسیون جهانی میزبانان مسابقات رده های سنی مختلف جهان در سال 2021 را معرفی کرد.

ایران با میزبانی دو رویداد مهم جهانی والیبال موافقت کرد

در گزارش فدراسیون جهانی والیبال آمده است: پس از ارزیابی دقیق پیشنهادهای رسیده، کشورهای زیر برای میزبانی مسابقات سال 2021 انتخاب شدند:

ایران: رقابت های قهرمانی پسران زیر 19 سال جهان

مکزیک: رقابت های قهرمانی دختران زیر 18 سال جهان

هلند و بلژیک: رقابت های قهرمانی زنان زیر 20 سال جهان

ایتالیا و بلغارستان: رقابت های قهرمانی مردان زیر 21 سال جهان

رئیس فدراسیون جهانی والیبال، درباره واگذاری این میزبانی ها گفت: خوشحالم که می بینم این کشورهای قوی در عرصه میزبانی، متعهد شده اند تا فرصت های بیش تری برای جوانان فراهم آورند تا در عرصه های بین المللی شرکت کنند.

دکتر آری گراسا شرح داد: هرکدام از این رویدادها، گامی مهم برای توسعه دوره ورزشی این ورزشکاران قلمداد می شود. همان گونه که تجربه آن ها در رقابت ها افزایش پیدا می کند، تردید ندارم که در آینده بسیاری از آن ها را خواهیم دید که سرافرازانه در بزرگ ترین رویدادهای والیبال جهان برای کشورشان به میدان می روندمسابقات والیبال قهرمانی رده های سنی جهان، هر دو سال یک بار برگزار می شود و نقش مهمی برای حضور تیم ها در رقابت های جهانی بزرگسالان و بازی های المپیک دارند.

همچنین در ایمیلی که از سوی فدراسیون جهانی والیبال برای دکتر محمدرضا داورزنی رئیس فدراسیون والیبال ایران ارسال شده است، میزبانی مسابقات والیبال ساحلی قهرمانی پسران زیر 19 سال جهان در سال 2021 به جمهوری اسلامی ایران واگذار شده است.

گفتنی است کشورهای بسیاری برای کسب میزبانی این رویدادها درخواست داده بودند که با تلاش و پیگیری های دکتر محمدرضا داورزنی، فدراسیون والیبال ایران پیروز شد این دو میزبانی مهم را که نقش به سزایی در کشف و بروز استعدادهای نو در والیبال کشور، ایجاد انگیزه در نسل نوجوانان و همچنین توسعه و گسترش این رشته ورزشی خواهد داشت، به دست آورد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 22 آبان 1399 بروزرسانی: 22 آبان 1399 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 5357

به "ایران با میزبانی دو رویداد مهم جهانی والیبال موافقت کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران با میزبانی دو رویداد مهم جهانی والیبال موافقت کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید