اول جرج مارتین و حالا پاتریک راثفس: نفرین هوادارانِ مشتاقِ دنباله رمان های تخیلی

به گزارش مجله هاستفا، به گزارش خبرنگاران به نقل از گاردین - استفن کینگ در رمان میزری آنی ویلکز را آفرید؛ خواننده ای متعصب که چنان از پایانی که توسط نویسنده برای شخصیت مورد علاقه اش، میزری چستین در قسمت آخر داستان رقم خورد ناراحت شد که پل شلدون، نویسنده داستان را به اسارت گرفت، بخش های مختلفی از بدنش را برید و او را مجبور کرد داستان را آن طور که خودش می خواهد تمام کند.

اول جرج مارتین و حالا پاتریک راثفس: نفرین هوادارانِ مشتاقِ دنباله رمان های تخیلی

با نگاه کردن به خشمی که به خاطر عدم ارائه کتاب سوم از مجموعه سرگذشت شاه کش نسبت به پاتریک راثفس به جود آمده، اوضاع کمی ویلکز-گونه شده. از آنجایی که جلد دوم این مجموعه سال 2011 منتشر شده، طرفداران از اینکه این قدر منتظر نگه داشته شده اند ناراحت و عصبانی هستند. برخی از آنها مردم را به کل از خواندن این مجموعه منصرف یا آنها را تشویق می کنند که وقتی بالاخره دنباله رمان منتشر شد سرقت ادبی کنند تا هیچ پولی به راثفس نرسد و پیام هایی نظیر این می نویسند: نویسندگان داستان های تخیلی شیاطینی هستند که روی زمین گذاشته شده اند تا زمانی که سال های بی خاتمه منتظر قسمت بعدی هستید روح تان را خرد کنند و زندگی را از شما بگیرند.

حق طرفدار، به ویژه در مورد نویسندگان ژانر تخیلی چیز جدیدی نیست. نیل گیمن در سال 2009 به یک طرفدار گفت: نویسندگان و هنرمندان ماشین نیستند و جرج آرآر مارتین نوکرت نیست که سال ها وقت خود را صرف نوشتن قسمت پنجم بازی تاج و تخت کرده. دو روز پیش موعد انتشار ششمین جلد از این مجموعه با عنوان بادهای زمستانی بود. تاریخی که خود مارتین سال گذشته تعیین کرده و به طرفداران گفته بود اگر تا این زمان کتابش به خاتمه نرسد می توانند او را در یک کابین کوچک در جزیره سفید مشرف به دریاچه اسید سولفوریک زندانی کنند. حالا هنوز خبری از بادهای زمستانی نیست و طرفداران (احتمالا به شوخی) حرف از زندانی کردن مارتین می زنند.

این بار به نظر می رسد این بی صبری به بتسی وولهیم، ویراستار راثفس رسیده. او در پست فیس بوک خود نوشت به اندازه کافی صبر کرده، چون وقتی یک نویسنده چیزی تولید نمی کند در واقع به ناشر ضرر می رساند و او تصور می کند که راثفس در این شش سال اصلا چیزی ننوشته است.

شاید شما هم از طرفداران مارتین و راثفس باشید، اما باید بدانید که افزایش فشار به هیچ نویسنده ای کمک نمی کند که کتابش را زودتر تمام کند. انتظار دسترسی به خالقان آثار از طریق اینترنت حلقه بازخورد حق و آشفتگی وحشتناکی ایجاد می کند.

برندن سندرسون که پیروز شد یکی دیگر از پرطرفدارترین مجموعه رمان های تخیلی حماسی یعنی چرخ زمان رابرت جردن را که خوانندگان سال ها منتظرش بودند تمام کند هفته گذشته گفت ایمیل های بلند و طلبکارانه ای از طرفداران دریافت می کند که در آن نوشته اند فلان جا را غلط نوشته ای و انتظار دارند به آنها گوش دهی و شخصیت های داستانی را از نگاه آنها ببینی. و او سعی می کند زیاد درگیر نشود. او می گوید: این رابطه سالمی برای نویسنده و طرفدار نیست. بهترین چیزی که می توانیم بگوییم این است: می فهمم که تو دید خودت را نسبت به شخصیت ها داری. شاید زمان آن رسیده که بنشینی و داستان خودت را بنویسی.

حالا زمان است که به گیمن گوش دهیم. او می گوید: اگر منتظر کتاب جدیدی از یک مجموعه طولانی از مارتین، راثفس یا هرکسی هستید صبر کنید. کتاب اصلی را دوباره بخوانید. یک چیز دیگر بخوانید. به زندگی خودتان ادامه دهید. امیدوار باشید که نویسنده داستان موردعلاقه تان در حال نوشتن چیزی باشد که می خواهید بخوانید و قبل از تمام کردن داستان نمیرد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای گردشگری و تجاری و آموزشی | مجری مستقیم و کارگزار سفرهای بین المللی خارجی

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 5 آبان 1400 بروزرسانی: 5 آبان 1400 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 4734

به "اول جرج مارتین و حالا پاتریک راثفس: نفرین هوادارانِ مشتاقِ دنباله رمان های تخیلی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اول جرج مارتین و حالا پاتریک راثفس: نفرین هوادارانِ مشتاقِ دنباله رمان های تخیلی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید