افتتاح موزه گلیم در سیرجان

به گزارش مجله هاستفا، معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور گفت: شهرستان سیرجان دارای ظرفیت های زیادی در حوزه صنایع دستی است که باید مورد توجه بیشتری قرار گیرند.

افتتاح موزه گلیم در سیرجان

پویا محمودیان در نشست با هنرمندان و صنعتگران صنایع دستی شهرستان سیرجان گفت: این شهرستان دارای سرمایه های هنری و انسانی زیادی است که باید مورد توجه قرار گیرند.

خوشبختانه هنرمندان کرمانی و سیرجانی در حوزه صادرات و ارزآوری صنایع دستی به ویژه زیراندازها همچون گلیم شیریکی پیچ پیروز عمل نموده اند.

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی وزارت میراث فرهنگی اظهار کرد: امیدواریم با حمایت های نماینده مردم در مجلس، فرماندار شهرستان سیرجان و مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمان شاهد افتتاح موزه گلیم و بازارچه دائمی صنایع دستی در این شهرستان باشیم.

محمودیان با اشاره به اینکه موضوع بیمه درد مشترک همه هنرمندان است، اضافه نمود: این مسأله مطالبه بحق هنرمندان است که به شکل ویژه از سوی دکتر مونسان در حال پیگیری است به طوری که سال گذشته بعد از گذشت پنج سال توانستیم 812 نفر را بیمه کنیم.

او اضافه نمود: امیدواریم با رایزنی هایی که در حال اجرا است بتوانیم 50 نفر از هنرمندان شهرستان سیرجان را براساس اولویت بیمه کنیم.

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی وزارت میراث فرهنگی توضیح داد: برای برطرف بعضی از مسائل هنرمندان صنایع دستی تسهیلاتی با سود 10 درصد به وسیله بانک گردشگری اعطا می گردد.

محمودیان با اشاره به اینکه به زودی شاهد افتتاح موزه گلیم خواهیم بود، اضافه نمود: در کنار راه اندازی موزه گلیم، بازارچه دائمی و کارگاه های فراوری صنایع دستی را نیز خواهیم داشت و ساخت هتل 5ستاره این مجموعه را کامل خواهد نمود و این منطقه را به یک مرکز مهم جذب گردشگر تبدیل خواهد نمود.

برای اینکه این شهر به درستی و کامل به جهان معرفی گردد باید همه مردم و مسئولان به خود باوری برسند و حرکت های خودجوشی را از خود به نمایش بگذارند.

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور به حرکت خوب بازیکنان تیم گل گهر سیرجان اشاره نمود و توضیح داد: نام شهر سیرجان به عنوان شهر جهانی گلیم بر روی پیراهن های بازیکنان این تیم نقش بسته بود که جای قدردانی دارد.

محمودیان گفت: توانمندی های زنان و مردان هنرمند سیرجان موجب شد که نام این شهر در مرزهای بیرون از کشور پرآوازه گردد به طوری که شهردار این شهر برای حضور در همایش بین المللی شهرداران شهرهای جهانی صنایع دستی که در کشورهای چین و مالزی برگزار می گردد به شکل ویژه دعوت گردد.

او ادامه داد: امیدواریم بعد از کشورهای چین و مالزی این همایش با همکاری مردم و دست اندرکاران در شهر سیرجان، برگزار گردد.

گروه ساختمانی آبان: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت

منبع: دنیای سفر
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 728

به "افتتاح موزه گلیم در سیرجان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افتتاح موزه گلیم در سیرجان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید