آداب و رسوم عجیب و غریب کریسمسی در دنیا

به گزارش مجله هاستفا، حتی کریسمس هم از آداب و رسوم عجیب و غریب در امان نمانده است! رسم هایی که گاه ترسناک، گاه خنده دار و بعضی هم آنقدر عجیب هستند که غیرقابل باور به نظر می آیند. اما این رسوم هر چه قدر هم عجیب، در کشورهای مختلف دنیا به اجرا درآمده و به جاذبه گردشگری تبدیل شده اند. در ادامه می خواهیم با آداب و رسوم عجیب و غریب کریسمسی در نقاط مختاف دنیا آشنا شویم.

آداب و رسوم عجیب و غریب کریسمسی در دنیا

در هر فصل از سال جذاب و پرطرفدار است اما سفر به این قاره در ایام کریسمس حال و هوایی دیگر دارد. ایامی که سرد و برفی ست اما جنب و جوش برای خریدهای کریسمسی و کادوهای بابانوئل سرما را لذت بخش کرده و به خاطره انگیزترین روزهای سال تبدیل می کنند. در این بین آداب و رسوم عجیب و غریب کریسمسی را نباید فراموش کرد! رسومی که از اعتقادات چند صد ساله به جا مانده و تا به امروز هم پرطرفدار باقی مانده اند.

آداب و رسوم عجیب و غریب کریسمسی

.

ساحره کریسمس در ایتالیا

تمام مدت سال بچه ها سعی می کنند رفتاری مناسب داشته باشند تا در ایام کریسمس از بابانوئل کادو بگیرند اما این فقط بابانوئل نیست که با فرا رسیدن سال نو سفر خود را آغاز کرده و نتیجه کارهای خوب بچه ها را به آن ها می دهد، در کشور ایتالیا بیفانا یا همان ساحره مسئولیت این کار کار برعهده دارد.

یکی از آداب و رسوم عجیب و غریب کریسمسی در این کشور اینست که زن ها لباس های مخصوص به تن کرده و در شب سال نو با دادن کادو بچه ها را شاد می کنند. وجود بیفانا کریسمس در ایتالیا را نسبت به سایر نقاط دنیا متفاوت تر می کند. اگر را برای گذراندن تعطیلات کریسمس انتخاب کنید بیفانا را همراه با جعبه های کادو در بیشتر شهرهای آن خواهید دید.

همچنین می توانید از بیفاناها بخواهید که با دادن کادوی کریسمس به کودکتان آن ها را شاد کرده و سفر را برای آن ها خاطره انگیزتر کنید.

خیار مسیح در آلمان

درختان تزیین شده نماد بی چون و چرای کریسمس در سراسر دنیا هستند. اما هر کشور نمادهای مخصوص به خود را برای تزیین درخت دارند. بعضی معتقدند که نصب زنگوله در قسمت بالایی درخت خوش شانسی می آورد و بعضی هم وجود فرشته را در تزیینات درخت خود نشانه داشتن سالی پر از عشق و مهربانی می دانند.

درختان کریسمس آلمانی ها یکی از آن آداب و رسوم عجیب و غریب کریسمسی ست که شب سال نو را در این کشور متفاوت می کند. مردم این کشور در شب سال دنو خیارهای تزیین شده را در بین شاخ و برگ درخت پنهان می کنند و هر کودکی که خیار بیشتر را در فاصله زمانی کمتر پیدا کند می تواند از بابانوئل هدیه بهتری را دریافت کند.

این رسم زیبا در بیشتر شهرهای آلمان اجرا شده و باعث شور و هیجان در بچه ها برای رسیدن شب سال نو و دریافت هدیه از بابانوئل می شود.

بابانوئل ترسناک در اتریش

کریسمس شب دریافت کادو از بابانوئل است. ولی در کشور اتریش همه چیز کمی متفاوت و در بعضی از خانه ها ترسناک می شود و تمام این ها بسته به رفتار کودک شما در طول سال دارد.

اگر بچه ها اتریشی سالی بدون شیطنطت را سپری کرده باشند با هدایای بابانوئل بهترین شب خود را خواهند داشت اما اگر غیر از این باشد کرم پوس (بابانوئل ترسناک) به جای بابانوئل مهربان به خانه آن ها خواهد رفت. البته این فقط یک بازی جهت تشویق بچه ها به انجام کارهای خوب است و قرار نیست که اتفاق بدی برای آن ها بیافتد.

طبق این رسم عروسک های کرم پوس درکنار بابانوئل در سراسر شهر گردش می کنند و به بچه ها جهت انجام دادن کارهای بد هشدار می دهند. بدیت ترتیب بچه ها برای روبرو نشدن با کرم پوس به انجام کارهای خوب تشویق شده و هدیه خود را از بابانوئل مهربان دریافت می کنند.

تئودنادال در اسپانیا

کریسمس برای کاتالان های اسپانیا اهمیت ویژه ای دارد و متفاوت تر از هر جای دنیا برگزار می شود. عروسک های چوبی تئودنادال دلیل تفاوت کریسمس در اسپانیا هستند.

عروسک هایی که در شب کریسمس در تمام خانه های دیده می شوند. بعضی عروسک ها را با دست های خودشان می سازند و بعضی دیگر نیز ترجیح می دهند آن ها به صورت حاضری خریداری کنند. این عروسک های خندان داستان های زیبا و جذابی را با خود به همراه دارند.

در بعضی از مناطق اسپانیا بچه ها آوازخوان به چوب عروسک های چوبی ضربه زده و هدایای خود را دریافت می کنند. در بعضی از خانواده ها نیز عروسک های تئودنال هدایا را در درون خود پنهان کرده اند و با بیرون رفتن بچه ها از خانه، هدایا از درون عروسک ها خارج می شود.

در واقع اسپانیایی ها هدایای خود را به جای بابانوئل از تئودنادال ها می گیرند. ()

یول کت در ایسلند

باز مهم یک آداب و رسوم عجیب و غریب کریسمسی اینبار در کشور ایسلند! یول کت یا گربه بزرگ کریسمس در ایسلند را به یک شب ترسناک تبدیل می کند البته نه برای همه!

طبق افسانه های قدیمی یول کت یا گربه بزرگ در شب کریسمس در خیابان ها پرسه زده و به دنبال افرادی است که هیچ لباس جدیدی برای سال نو تهیه نکرده اند. بنابراین تمامی ایسلندی ها برای در امان ماندن از یول کت یک لباس نو کوچک تهیه می کنند. بدین ترتیب می توانند با خیالی آسوده کریسمس را جشن گرفته و از بابانوئل کادو بگیرند.

بیشتر بخوانید …

معروفترین میراث های دنیای یونسکو در اروپا کدامند؟

5 رستوران لوکس اروپا

هیجان انگیزترین فستیوال های اروپا

گروه ساختمانی آبان: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت

منبع: ستاره ونک
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 6284

به "آداب و رسوم عجیب و غریب کریسمسی در دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آداب و رسوم عجیب و غریب کریسمسی در دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید