آب مورد احتیاج 17 استان خشک ایران از دریا تامین می گردد

به گزارش مجله هاستفا، معاون آب و آبفای وزیر نیرو گفت: آب 17 استان خشک و بی آب کشور به منظور استفاده در بخش های مختلف و کاهش خسارت های خشکسالی از دریا تامین می گردد.

آب مورد احتیاج 17 استان خشک ایران از دریا تامین می گردد

با ما همراه باشید تا با بهترین تور ویتنام با یکی از بهشت های روی زمین اشنا شوید و زیبایی های هوشی مین و هانوی را در سفر دلپذیری تجربه کنید.

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، قاسم تقی زاده خامسی در دومین نشست مشترک استانداران سیستان و بلوچستان، خراسان رضوی و جنوبی که در چابهار برگزار گردید گفت: از برنامه انتقال آب به این استان ها استقبال می کنیم و انتطار داریم تمام مطالعات به صورت دقیق انجام و مجوز های زیست محیطی نیز اخذ گردد.

وی بیان نمود: استان های شرق کشور برای انتقال آب حساسیت بیشتری داشته باشند و اعتبارات لازم را در نظر گرفته تا در کمترین زمان این طرح اجرایی گردد.

معاون آب و آبفای وزیر نیرو بر تخصیص منابع، معین مصارف هر استان و رعایت تمام الزامات انتقال آب دریای عمان تاکید نمود و اضافه کرد: مطالعات فنی، زیست محیطی و مالی از ضرورت های این طرح ست.

وی بیان نمود: استانداران برای مالی بودن این طرح و منابع مورداحتیاج آن تصمیمات لازم را اتخاذ نمایند و بر اجرایی شدن سریع آن گام بردارند.

تقی زاده خامسی ادامه داد: استفاده از آب دریا می تواند تا سال ها احتیاج های آبی استان های شرقی کشور را تامین کند و این اتفاق مهم در راستای شکوفایی و آبادانی این استان ها گرفته شده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 11 بهمن 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 2086

به "آب مورد احتیاج 17 استان خشک ایران از دریا تامین می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آب مورد احتیاج 17 استان خشک ایران از دریا تامین می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید