کویت هم از عراق در شورای امنیت شکایت کرد

به گزارش مجله هاستفا، نماینده دائم کویت در سازمان ملل از شکایت کشورش علیه عراق به شورای امنیت خبر داد.

کویت هم از عراق در شورای امنیت شکایت کرد

به گزارش گروه بین الملل مجله هاستفا، منصور العتیبی نماینده دائم کویت در سازمان ملل گفت که بنا به درخواست دولت این کشور در تاریخ 20 آگوست (29 مرداد) نامه ای را درباره احداث سکوی دریایی در منطقه فشت العیج واقع در آب های منطقه ای کویت، به شورای امنیت ارائه کرده است.

العتیبی در مصاحبه با خبرگزاری کویت(کونا) گفت که این نامه در پاسخ به نامه عراق به شورای امنیت در تاریخ 7 آگوست (16 مرداد) ارائه شده است.

به گفته او در نامه عراق تنها به منطقه دریایی مابعد نقطه شماره 162 اشاره شده و این منطقه هنوز ترسیم مرزی نشده و عراق نیز با ارسال این نامه قصد تأکید بر مواضع این کشور در این نقطه را داشته است.

به گفته العتیبی شورای امنیت معمولا این نامه ها را مورد بررسی قرار نمی دهد و هدف از آن تنها مستندسازی مواضع کشورهاست.

نماینده دائم کویت در سازمان ملل همچنین با اشاره به پایبندی عراق و کویت به اجرای قطعنامه های شورای امنیت به ویژه قطعنامه شماره 833 درباره ترسیم مرزهای دریایی و زمینی دو کشور گفت که هیچ مسئله ای در خصوص مرزهای دریایی و زمینی تا نقطه 162 وجود ندارد.

روزنامه کویتیالرأی روز دوشنبه به نقل از برخی منابع دیپلماتیک در سازمان ملل از شکایت عراق علیه کویت به شورای امنیت خبر داد و نوشت: محمد بحرالعلوم نماینده عراق در سازمان ملل این نامه را به رئیس شورای امنیت ارائه کرده و از او خواسته است تا آن را ضمیمه اسناد رسمی شورا کند.

دولت عراق در این نامه آورده است که دولت کویت در منطقه ساحلی بعد از منطقه شماره 162 واقع در خور عبدالله با استفاده از تقویت منطقه کم عمق (فشت العیج) اقدام به تأسیس یکجانبه بندر کرده بدون آنکه عراق از آن مطلع باشد (جزئیات بیشتر).

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 17 مهر 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 267

به "کویت هم از عراق در شورای امنیت شکایت کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کویت هم از عراق در شورای امنیت شکایت کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید